Rozbudowa biblioteki w Sulejowie. Powstanie aula

Strefa FMRegion Czwartek, 02 lipca 20205 2804
Biblioteka w Sulejowie bedzie przeniesiona do tymczasowej siedziby. Wypożyczanie książek odbywać się będzie w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego przy ul. Milejowskiej 21. Przeprowadzka jest konieczna ze względu na rozbudowę biblioteki. Zostanie do niej dostawiona aula. Docelowo swoją siedzibę będzie tam miał także Miejski Ośrodek Kultury.
fot. pixabay.com / EliFrancis

- Istniejący budynek zostanie wyremontowany, by po dostawieniu auli stworzyła się jedna spójna bryła - powiedział Jarosław Ziętal, dyrektor do spraw realizacji inwestycji w kieleckiej firmie Anna-Bud, która wykona rozbudowę. - To budynek wkomponowany w piękną okolicę, przy głównej trasie, z łatwym dostępem dla mieszkańców. Jego rozbudowa musi się zakończyć do października 2021 roku, ale myślimy, że uda nam się te prace wykonać wcześniej. Jeśli tylko sytuacja epidemiczna nie pokrzyżuje nam planów i niczego nie przedłuży - dodaje dyrektor.


Na inwestycję długo oczekiwały władze Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie. Jak przyznaje dyrektor placówki, Dariusz Wojtysiak, na nową siedzibę czekałem 10 lat jako mieszkaniec gminy Sulejów, a jako pracownik Urzędu Miejskiego i dyrektor MOK - około dwóch lat. Dla mnie i dla moich pracowników to duże wydarzenie, ale i wyzwanie. Przy promocji i organizacji imprez i wydarzeń trzeba będzie się wykazać pracą, pomysłowością i zaangażowaniem - dodaje dyrektor MOK.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jyt ~Jyt (Gość)02.07.2020 15:55

Co to jest teraz ostatnio moda na biblioteki
Jeśliby powstała cyfrowa jakaś nowoczesna biblioteka to rozumiem
Daję dobrą radę,, nie idźcie tą drogą co w Piotrkowie'

32


gość ~gość (Gość)02.07.2020 15:30

Na głupoty jest ale na wodociągi nie.

44


gość ~gość (Gość)02.07.2020 17:12

Biblioteka jest w trakcie prze przeprowadzki prosimy o rzetelną informację

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat