Różański zaśpiewa piosenki Stachury

ePiotrkow Piątek, 05 maja 20170 3168
Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika zaprasza na obchody Dnia Bibliotekarza i bibliotek, które odbędą się 10 maja o godz. 16.30 w czytelni dla dorosłych przy ul. Jerozolimska 29. W programie obchodów recital Jacka Różańskiego, który zaśpiewa piosenki Edwarda Stachury.

Jacek Różański to aktor filmowy, teatralny i telewizyjny, piosenkarz, wykonawca poezji śpiewanej. W 1970 ukończył Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Grał na deskach takich teatrów jak Teatr Polski w Poznaniu, Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Nowy w Poznaniu, Teatr Muzyczny w Słupsku, Zespół Janusza Wiśniewskiego, Teatr Rozmaitości w Warszawie, Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, Teatr Studio w Warszawie. Od roku 1999 jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie.


Piotrkowskiej publiczności przypomni najpiękniejsze utwory poety i pieśniarza, Edwarda Stachury. W sierpniu 2017 r. przypada 90. rocznica urodzin tego niezapomnianego poety. Stachura wypowiadał się w różnych formach: lirykach, poematach, utworach z pogranicza prozy poetyckiej, refleksyjnej i narracyjnej. Sięgał do stylu ballady i gawędy oraz bezpośredniej wypowiedzi odautorskiej na licznych spotkaniach autorskich, podczas których grał na gitarze i śpiewał własne teksty (np. „Nie rozdziobią nas kruki, wrony” czy „Biała lokomotywa”).


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat