ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Route plus - optymalizacja organizacji struktury sprzedażowej dla firm

Czwartek, 20 grudnia 2018 1022
Dynamiczny rozwój firm logistycznych oraz handlowych stawia ich managerów przed ogromnymi wyzwaniami, które wiążą się z optymalizacją, usprawnieniem poszczególnych etapów działalności, a także maksymalną redukcją kosztów, jakie tego rodzaju aktywność rynkowa generuje. Dla osiągnięcia tych wszystkich celów poszukiwane są kompleksowe rozwiązania, a jednym z najlepszych obecnie jest narzędzie route plus, pozwalające na profesjonalizację oraz lepsze osadzenie w realiach rynkowych wszystkich przedsiębiorstw dysponujących dużą liczbą pracowników, wykonujących pracę w terenie oraz posiadających rozbudowaną flotę samochodów firmowych.

Jakie są główne obszary optymalizacji działów sprzedaży, dla których route plus jest przeznaczone?


Narzędzie route plus, z którym można się zapoznać na https://route.plus/, organizuje, systematyzuje oraz znacznie podnosi efektywność takich obszarów działania firm, jak: planowanie wizyt handlowych, racjonalne projektowanie terytoriów sprzedażowych, optymalizację tras dla terenowych pracowników oraz raportowanie i wizualizacja wszelkich danych, związanych z bieżącą pracą osób kontaktujących się z klientami. Dzięki zastosowaniu w firmie tego rozwiązania praca staje się łatwiejsza, a każdy z segmentów działalności jest przejrzysty i pozostaje pod ścisłą kontrolą.

 

Jak zaprojektowane jest narzędzie route plus?


Developer tego programu komputerowego w pierwszej kolejności projektuje go w taki sposób, aby był optymalnie przystosowany do specyfiki firmy, która będzie na nim pracować. Wprowadzane są wszystkie dane dotyczące zarówno pracowników logistyki, jak i kontrahentów, ze szczególnym uwzględnieniem położenia geograficznego interesujących miejsc. Jest to niezbędne do nakreślenia najbardziej optymalnych tras łączących handlowców z siedzibami kontrahentów.

Następnym etapem w oprogramowaniu jest sporządzenie modułu, który pozwala na organizację struktury firmowej oraz racjonalne układanie planów pracy dla poszczególnych pracowników. Taka formuła znacząco ułatwia przeglądanie tras handlowców oraz osadzenie ich w danych obszarach terytorialnych. Na podstawie takich danych można budować optymalne terytoria handlowe, a to w logistyce jest podstawą dla efektywnego działania.

 

Za pomocą narzędzia route plus kadra nadzorująca pracę handlowców w terenie może w każdym momencie sprawdzić ich pozycje GPS oraz poziom realizacji założonych planów pracy.

 

Jakie korzyści dla firm generuje wysoko specjalistyczne narzędzie route plus?

 

 

To doskonałe narzędzie logistyczne jest niezbędne w działalności dużych firm, ponieważ pozwala na lepszą kontrolę oraz koordynację wszystkich czynności wykonywanych przez pracowników terenowych. Bez wsparcia specjalistycznego oprogramowania wydajna i efektywna praca jest praktycznie niemożliwa.

 

Optymalizacja i ścisła kontrola przebiegu tras oraz czasu poświęcanego przez pracowników na wykonywanie swoich zadań daje firmie wymierne korzyści w postaci zmniejszenia liczby przejeżdżanych kilometrów, eliminuje wszelkie niepotrzebne przestoje, a także pozwala na maksymalne wykorzystanie czasu, jaki jest przeznaczony do realizacji założonych celów.

Daje również nieograniczone możliwości kontrolowania oraz w razie potrzeby wprowadzania zmian na mapie tras oraz na ustalanie najkrótszych możliwych połączeń pomiędzy handlowcami i kontrahentami. A wszystkie te aspekty prowadzą wprost do dużych oszczędności finansowych, które zdecydowanie przekładają się na rentowność firmy i zwiększenie jej zyskowności.

 

Czy route plus jest najlepszym narzędziem dla firm, w których logistyka jest bardzo istotna?

 

Zdecydowanie tak. Przekonały się o tym duże międzynarodowe koncerny, dla których logistyka jest równie ważna, jak produkcja. Narzędzie znacznie usprawnia działalność firm z różnych branż, w tym spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, farmaceutycznej oraz wielu innych. Wszędzie tam, gdzie sprzedaż opiera się w dużej mierze na bezpośrednim kontakcie pomiędzy handlowcami a kontrahentami, zastosowanie route plus daje bardzo dobre efekty i za to jest cenione.


Zainteresował temat?

0

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat