Rosną jak na drożdżach

ePiotrkow Środa, 11 kwietnia 201818 6847
Wciąż karmione są mlekiem, ale już próbują samodzielnie szukać korzonków. Małe dziki z Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, które w ostatnich tygodniach wzbudziły takie zainteresowanie w mediach, zdrowo rosną i dokazują. Dwie loszki i odyńczyk dobrze się tam zaaklimatyzowały.

Ładuję galerię...

Małe dziki z Koła zdrowo rosną i dokazują. Dwie loszki i odyńczyk większość dnia spędzają na świeżym powietrzu i... jedzeniu. Są oczkiem w głowie pracowników osady. – Dziki są już dwa razy większe niż były – mówi leśnik Paweł Kowalski. – Jedzą co trzy godziny, osiem razy dziennie trzeba przygotować dla nich mleczko. Za każdym razem tego mleka jest litr na trzy dziki, czyli każdy z maluchów zjada po 300 gramów. W dzień karmi je nasza koleżanka Ewa, w nocy ja, ponieważ mieszkam na terenie osady, więc wstaję co trzy godziny. Chętnie jedzą, co widać, są w bardzo dobrej kondycji. Dosyć dobrze się zaaklimatyzowały. Już nawet zaczynają samodzielnie pobierać różne korzonki. Dżdżownic jeszcze nie chcą jeść, sprawdzaliśmy, ich zainteresowanie nimi było raczej średnie. Najbardziej wciąż interesują się mlekiem. Jedzą specjalną mleczną mieszankę dla prosiąt, dodatkowo dostają mleko z siemieniem lnianym, by nie chorowały na biegunkę. Żyją sobie w takim błogostanie.

 

Z czasem jadłospis małych dzików będzie ulegał modyfikacji. Mówi nasz rozmówca: – Mlekiem będą karmione jeszcze długo, stopniowo będziemy dawać im do jedzenia inne pokarmy – głównie będzie to pokarm roślinny, jakieś zboża, wejdzie do ich jadłospisu także kaszka manna, podobnie jak u dzieci. Dalej zaś zaczną dostawać larwy mączniaka, owady i będziemy zmierzać w kierunku karmienia mięsem, bo białko zwierzęce jest im bardzo potrzebne.

 


Małe dziki wciąż nie maja imion. Kiedy dorosną nie trafią niestety na wolność. Zostaną w Leśnej Osadzie w Kole.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

she ~she (Gość)11.04.2018 11:29

piękne

40


gość ~gość (Gość)11.04.2018 10:45

Podrosną a potem do odstrzału

61


luk ~luk (Gość)11.04.2018 10:24

na drożdżach - hmmm

40


gość ~gość (Gość)11.04.2018 09:19

Dla chłopaka proponuje:Ćwiortka a dla loszek Popitka oraz Wiśniówka :)))

72


gość ~gość (Gość)11.04.2018 08:54

Myśliwi już czekają...????

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat