Rondo już przejezdne

UM Piotrków Trybunalski Środa, 30 października 201982 9990
Zakończyła się przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej na rondo. We wtorek otwarto je dla ruchu.
fot. UM Piotrków Trybunalski

Przebudowa skrzyżowania wraz z kilkusetmetrowymi dojazdami trwała od grudnia ubiegłego roku. We wtorek odbył się odbiór techniczny inwestycji, potem otwarto rondo dla ruchu.

- Modernizacja - oprócz samego skrzyżowania – objęła przebudowę odcinków ulic, przy dojeździe i zjeździe z ronda. Ułożono nowe chodniki i zjazdy do posesji z kostki betonowej i ścieżki rowerowe z czerwonego asfaltu. Przedłużono również ciąg pieszo-rowerowy: w Al. Armii Krajowej, po stronie wschodniej ulicy Żelaznej oraz po stronie północnej ulicy Dmowskiego. Na skrzyżowaniu ustawiono energooszczędne ledowe oświetlenie. Roboty objęły także urządzenie terenu wokół nowo powstałego ronda oraz ustawienie koszów na śmieci i psie odchody – informują urzędnicy magistratu.

Na swoje trasy powróciły autobusy komunikacji miejskiej poruszające się w tym rejonie miasta.

Koszt inwestycji to blisko 9 mln zł. Miasto pozyskało na ten cel blisko 5,8 mln zł dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.


Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (82)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tak sobie zerkam w miedzyczasie ~tak sobie zerkam w miedzyczasie (Gość)03.11.2019 11:05

na kamerke, i faktycznie cos w tym jest, średnio 1 na 10 aut/kierowców nie stosuje sie do oznakowania, wjeżdzajac po zewnetrznej na wewnetrzny pas smiech na sali

20


~PT ~~PT (Gość)02.11.2019 14:32

Kierowcy jeżdżą jak chcą. Ale na kamerce widać że kierowcy mzk też aniołkami nie są i zmieniają pas na ciągłej.

30


gość ~gość (Gość)31.10.2019 10:39

Bardzo ładne rondo a narzekaniem ciemnogrodu proszę się nie przejmować

46


gość ~gość (Gość)01.11.2019 20:07

Było beznadziejnie jest źle. Kto to projektuje. Tam jest tyle miejsca, że mogło być idealnie, a jest jak jest.

20


gość ~gość (Gość)01.11.2019 20:05

Już pierwsza słuczka była. Ktoś absolutnie nie pomyślał przy projektowaniu.

20


przemo ~przemo (Gość)01.11.2019 02:11

Prezentuje jak to rondo powinno wyglądać, nie wiem co za imbecyle to projektowali. Wystarczyło zrobić zwykłe turbinowe i po problemie.
https://snipboard.io/jGhtIL.jpg

40


gość ~gość (Gość)31.10.2019 20:40

Czy ktoś coś zrobi z drogą na bujny od pr, ejazdu

10


mm ~mm (Gość)31.10.2019 18:31

jak to już ktoś napisał wcześniej "Wizualnie ładne, do jeżdżenia porażka.." Szkoda że nie zrobili takiego jak Łódzka ,Wysoka ,Armii Krajowej czyli Rondo Solidarności,Tam jest wszystko proste i czytelne, tutaj mam wrażenie że za chwilę będzie jakaś stłuczka.Aż ciarki przechodzą po plecach jak obserwuję na kamerce ruch ,zwłaszcza że wszyscy jeżdżą bardzo szybko.

30


gość ~gość (Gość)31.10.2019 19:09

Będą tam dzwony wyśmienite najgorzej że aby wjechać w Górną jadąc od AK trzeba przeciąć pas co przy umiejętnościach jazdy piotrkowian może okazać się niebezpieczeństwem. Pozdrawiam zarząd dróg. Apeluje również do kierowców są ciężkie warunki na drodze ze względu na zamknięte Wojska Polskiego jeśli nie potraficie jeździć i wam to nie wychodzi to polecam przerzucić się na MZK ewentualnie na hulajnogi odpychane nogą chodniki możecie sobie zakorkowac.

10


gość ~gość (Gość)31.10.2019 18:06

Co do tego że to rondo turbinowe to się nie zgodzę bo na rondzie turbinowym po pierwsze nie zmienia się pasa ruchu a po drugie nie da się na nim jeździć dookoła a tutaj jak widac na zdjęciu się da. Co do oznakowania poziomego to faktycznie masakra. Trzeba się zatrzymać żeby zjechać w Dmowskiego kiedy na pasie obok wjeżdża auto. Już chyba 2 czy 3 wypadki były a to najlepiej pokazuje czy rondo jest zrobione i oznakowane dobrze czy jie

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat