Rolnicy z gminy Wola Krzysztoporska świętowali

Strefa FMRegion Niedziela, 25 sierpnia 201941 15222
Rolnicy z gminy Wola Krzysztoporska podziękowali za plony. Były przemarsz korowodu, msza święta w intencji plonów oraz wiele atrakcji muzycznych. To wszystko w ramach dożynek gminno-parafialnych, które w tym roku odbyły się w Woźnikach.

Ładuję galerię...

Dożynki gminno-parafialne rozpoczęły się o godzinie 13.30 zbiórką przed kaplicą św. Franciszka z Asyżu w Woźnikach. To stamtąd ruszył barwny korowód dożynkowy, który zakończył się na terenie boiska sportowego. Tam o godzinie 14.00 odprawiona została msza święta polowa w intencji rolników. Następnie nastąpiło uroczyste otwarcie tegorocznego święta plonów, a po nim, dożynkowy ceremoniał - Gromadzimy się tutaj po to, by jeszcze raz przeżyć naszą tradycje, nasz piękny zwyczaj. Chcemy oddać hołd naszym rolnikom, którzy pracowali i piękne bochny chleba przed nami postawili. Ta uroczystość to przejaw naszej tożsamości, solidarności, siły i energii, dzięki której rozwijamy naszą gminę Wola Krzysztoporska. Spotykamy się tutaj po to, aby dać dowód, że jesteśmy blisko z rolnikami. Chcemy im podziękować, bo ich praca jest fundamentem naszego życia, bo ten piękny bochen chleba jest podstawą egzystencji naszych rodzin. Rolnicy, ogrodnicy, pszczelarze i sadownicy, tak jak każdego roku, w tym momencie wyrażam dla nas najwyższe słowa uznania i wdzięczności. Z całego serca dziękuje wam za ten trud, wysiłek i codzienną ciężką pracę -powiedział w swoim przemówieniu wójt gminy Wola Krzysztoporska, Roman Drozdek - Musze przyznać, że mieszkańcy żyją tradycją dożynkową. Trwa ona kilkadziesiąt lat i już teraz mogę powiedzieć, że ten sierp tatowy będzie przekazany przedstawicielowi kolejnego sołectwa, aby zorganizował kolejne dożynki w przyszłym roku- dodaje R. Drozdek.

 

Wjeżdżając do miejscowości Woźniki, nie dało się nie zauważyć nietypowych dekoracji przygotowanych przez mieszkańców. Przed posesjami ustawione zostały słomiane postacie nawiązujące do tradycji dożynkowych.  Jednak najwięcej atrakcji było na boisku sportowym. Były zabawy dla dzieci, ale nie zabrakło również poczęstunków, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich - My otworzyłyśmy koło miesiąc temu i postanowiłyśmy zaprezentować się na dożynkach. Przygotowałyśmy się tak naprawdę w dwa dni. Było sporo pracy, ale wystarczy dobra organizacja i można wszystko zdziałać. Mamy wiele pyszności, zarówno na słodko jak i na słono. Mamy chleb pieczony, sery, szynkę, pierogi, kotlety mielone, kapustkę no i oczywiście ciasta i babeczki. Mieszkańcy zachwycają się przede wszystkim pierogami -powiedziała Magdalena Dzitkowska, przewodnicząca KGW Woźniki-Kolonia.

 

Organizatorzy uroczystości zadbali o to, aby każdy przybyły znalazł coś dla siebie. Były wystawy prac twórców ludowych i rzemiosła, prezentacja lokalnych produktów żywnościowych i oczywiście koncerty -Wspaniała uroczystość. Muszę przyznać, że świetnie spisały się Panie z Kół Gospodyń Wiejskich. Jest bardzo dużo jedzenia, wszystko jest bardzo dobrze przygotowane. Ja przyznam, że co roku przyjeżdżam na dożynki i nigdy się nie zawiodłam, zawsze jest wiele atrakcji dla każdego. Cieszę się, że są w naszym regionie takie wydarzenia, bo po ciężkiej pracy każdemu przyda się chwila wytchnienia- mówili mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska.

 

Gwiazdą wieczoru był zespół Long& Junior, który na scenie pojawił się o godzinie 20.00. O 21.00 odbędzie się zabawa taneczna, zaś na 23.00 zaplanowano uroczyste zakończenie pokazem sztucznych ogni.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zosia ~zosia (Gość)26.08.2019 07:48

ta gmina błyska zawsze mało istotnymi wydarzeniami

33


Znany Wojtek ~Znany Wojtek (Gość)26.08.2019 08:48

Bardzo dobrze że Marszałem Ziemba wspomaga Wolę. My mieszkańcy dziękujemy Panu Marszałkowi. Dba o swoje. Najlepszy kandydat na posła.
Panie Marszałku apeluję jeszcze o odnowienie domu ludowego w Rokszycach, abyśmy następne dożynki zorganizowali w tym domu.

05


oko ~oko (Gość)26.08.2019 08:16

I znowu marszałek Ziemba pieniądze rozdaje w swojej gminie.

12


wojtek strażak ~wojtek strażak (Gość)26.08.2019 08:01

mnie nikt hołdu nie złożył

11


gość ~gość (Gość)26.08.2019 06:58

A przy okazji lans wyborczy startujących do sejmu. Za nasze pieniądze

41


ruski agent ~ruski agent (Gość)26.08.2019 06:56

Kolejny zjazd "polityków" obiecujących kolejne dopłaty....
Ciekawe kiedy wprowadzą dopłaty do WC,.... oni nic nie potrafią poza obiecywaniem kolejnych dopłat, finansowanych z kieszenie ciężko i uczciwie pracujących polaków.
PS. Czy jest jakiś TW (Tajny Współpracownik organów PRL), który chciałby zasiąść w jednej z rad nadzorczych?

11


moje prawo ~moje prawo (Gość)26.08.2019 06:17

Tylko PIS tak potrafi.

13


brezniew ~brezniew (Gość)26.08.2019 06:01

nie miał kto kroic chleba tylko ten cebulak

21


gość ~gość (Gość)25.08.2019 20:51

Ta w środku to nie jest dziewczyna z listu gończego z Krakowa ? ????

03


97-300 97-300ranga25.08.2019 20:28

Fotka nr.60,śliczne dziewczyny,ale Olga najpiękniejsza.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat