ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rolety do naszego domu – podpowiadamy, jakie wybrać

Środa, 22 stycznia 2020 1443
Jaki system zaciemnień sprawdzi się najlepiej w każdym domu? Bez wątpienia zróżnicowany. Dobór akcesoriów montowanych w okolicach ram okiennych i wnęk powinien być zależny od funkcji pomieszczenia, jego kolorystyki, wyposażenia i ogólnej wizji stylistycznej. Podpowiadamy, którymi spośród szerokiej gamy modelowej rolet warto się zainteresować i gdzie je umieścić, aby dobrze komponowały się z przyszłym lub już urządzonym wnętrzem.

Rolety dla dzieci


Zaczynamy od wyjątkowego miejsca, jakim jest pokój dziecięcy. Na pewnym etapie życia staje się on oczkiem w głowie mamy i taty, którzy dbają o to, aby wyposażenie było bezpieczne, łagodne w odbiorze i przy okazji w pełni użyteczne. Wśród dodatków o funkcji praktyczno-ozdobnej znajdują się także przysłony okienne. Rolety z serii BAMBINI, renomowanego producenta rolet marki Karnix, są jednym z ciekawych przykładów portfolio produktowego prezentowanego na stronie https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html. Czym te rolety się wyróżniają? Niebanalnymi wzorami, które pobudzają ciekawość małego człowieka i budują przytulną atmosferę. Wzory te są na tyle uniwersalne, że z powodzeniem mogą towarzyszyć dziecku od momentu narodzin nawet przez najbliższą dekadę.

 

Rolety rzymskie w salonie i sypialni

 

Klasyczne rozwiązania roletowe zakładają wykorzystanie mechanizmu składającego się z tkaniny nawijanej na wałek, w niektórych modelach ukrytego pod specjalną kasetą i doposażonego w prowadnice. Jest to układ bardzo uniwersalny, jednak mniej odważny niż w przypadku rolet rzymskich. Tutaj tkanina zwija się w gustowne fałdy, nadając wnętrzu eleganckiego wyglądu. Tym dodatkiem można zbudować atmosferę przytulnej sypialni i ciepłej przestrzeni salonowej. W przypadku obu tych miejsc modne pozostają szarości i biele, a także łagodne odcienie brązu. Montaż rolet najlepiej przeprowadzić przed wnęką okienną, a szerokość materiału może obejmować nawet całą jej przestrzeń.

 

Nowoczesne plisy okienne w pracowni, łazience, kuchni i na poddaszu

 

Żaluzje nie są już tak chętnie wykorzystywane w domach i najczęściej pojawiają się w formie zewnętrznej, fasadowej. Ich rolę we wnętrzach naturalnie przejęły rolety plisowane, które szturmem zdobywają serca Polaków — zarówno projektantów, jak i samych użytkowników. Plisy okienne wyróżniają się minimalistycznym wyglądem i ogromnym potencjałem aranżacyjnym. Nie bez znaczenia jest ich funkcjonalność, ponieważ zapewniają możliwość zaciemnienia zarówno od góry, jak i od dołu, także bez konieczności styku tkaniny z poziomymi elementami stolarki okiennej.

 

Rolety plisowane sprawdzają się właściwie w każdym wnętrzu, jednak ich możliwości są często doceniane w aneksie kuchennym, łazience oraz… na poddaszu. Ich specjalna wersja pozwala na płynną regulację natężenia światła pochodzącego z okien montowanych w połaci dachu. Pełną galerię nowoczesnych i modnych rozwiązań tego typu można podejrzeć na stronie producenta pod adresem https://www.karnix.pl/plisy-premium-435.html.

 

Właściwą roletę warto dobrać w zgodzie z charakterem wnętrza. Nie bójmy się eksperymentów i mieszania różnych rodzajów zaciemnień, tkanin i technologii. W jednym pomieszczeniu lepiej zastosować plisy, w innym klasyczne rolety w kasecie, a kolejne wymaga eleganckich zasłon i karniszy. Decyzja powinna być podyktowana najlepszym dopasowaniem do obecnej stylistyki wnętrza.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat