Rok z elektronicznymi zwolnieniami lekarskimi

Strefa FM Poniedziałek, 23 grudnia 20193 1469
Ponad 1,6 mln elektronicznych zwolnień lekarskich wystawiono przez rok w województwie łódzkim. Obowiązek wystawiania e-zla istnieje od 1 grudnia 2018 roku i obecnie wystawianych jest ich prawie 100%.
fot. archiwum epiotrkow.pl

-Pracownicy ZUS przed wprowadzeniem obowiązku wystawiania zwolnień lekarskich w formie elektronicznej przeprowadzili szereg szkoleń dla lekarzy, które organizowane były w siedzibach Zakładu, w szpitalach, poradniach i gabinetach lekarskich. Szkolenia odbywały się przy komputerach. Pracownicy ZUS krok po kroku pokazywali medykom jak wprowadzić zwolnienie do systemu -mówiła Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie łódzkim.


Przypomnijmy, że możliwość wystawienia zwolnienia z formie papierowej istnieje tylko wówczas, gdy zawiedzie dostęp do Internetu, prądu czy urządzenia mobilnego, na którym można wystawić zaświadczenie. W takiej sytuacji lekarz powinien wystawić zwolnienie wykorzystując jeden z wcześniej wydrukowanych dokumentów z systemu elektronicznego i w ciągu 3 dni od jego wystawienia, wprowadzić go do systemu.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.12.2019 17:04

Ja też siedzę na lewym L4 jak co roku w każde święta

01


gość ~gość (Gość)23.12.2019 11:36

Wie ktoś gdzie lewe l4 załatwię do swiont?Najlepiej 3 tyg

03


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat