Rok szkolny za nami

Strefa FM Piątek, 26 czerwca 202013 4495
Świadectwa z paskiem i bez - już rozdane, a kwiaty dla nauczycieli wręczone. Tym samym uczniowie oficjalnie rozpoczęli wakacje, choć część z nich odbierze świadectwa jeszcze w poniedziałek i wtorek. W tym roku rozdanie świadectw odbyło się inaczej niż zwykle - w maseczkach i z zachowaniem odstępów. Każda z klas była umówiona na inną godzinę.

Ładuję galerię...

Tak było m.in. w I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie. Uczniowie spotkali się w auli po raz pierwszy od czasu zamknięcia szkół ze względu na COVID. - W najbardziej kryzysowej sytuacji znaleźli się z tego powodu chyba uczniowie drugich klas po szkole gimnazjalnej, ponieważ oni od września będą przystępowali do egzaminu. Dla nich marzec, kwiecień, maj i czerwiec to bardzo długi okres przerwy i mnóstwo nauki do przyswojenia. To sytuacja, delikatnie mówiąc, mało komfortowa. Najmniej to chyba odczują uczniowie po szkole podstawowej. Dla nich cykl nauki jest czteroletni, więc możliwości nadrobienia materiału są o wiele większe - powiedział dyrektor I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie Henryk Michalski.


Jak wspominają uczniowie, sama końcówka roku szkolnego była wyjątkowa, ale intensywna. Mimo że nie trzeba było dojeżdżać do szkoły, to na lekcje online trzeba było wstawać dość wcześnie. - Najgorzej było z matematyką, bo inaczej się tłumaczy różne kwestie w sali, a inaczej przez ekran komputera. Na szczęście polski i historia poszła łatwo - mówili uczniowie w rozmowie z naszym reporterem.


Czas wakacji większość uczniów i absolwentów zamierza spędzić w kraju. Jedną z najczęściej wybieranych opcji są wakacje u babci i najbliższej rodziny.


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.06.2020 20:14

To był cienżki rok dla mnie.Ale oceny mogom być.Troche z matmy kuleje z pierwiastnkami ale tak okej ocena na cztrzy z plósem.

20


gość ~gość (Gość)26.06.2020 11:30

Czego was ten rok nauczył? Nawet rok szkolny był oszukany, jak i wybory i wirus..

82


??? ~??? (Gość)26.06.2020 18:10

Podoba wam się, jak rodzice chwalą się na fejsie świadectwami (piątkowymi) swych pociech?

20


gość ~gość (Gość)26.06.2020 22:23

Kiedy chodziłem do Chrobrego 25 lat temu to w tej pięknej auli też była ta obrzydliwa boazeria. Jest ona tam od zawsze i zbiera mi się na wymioty, kiedy ją widzę. Kiedy w końcu ktoś każe to zerwać i tak udekorować ściany, żeby pasowały do sufitu?

02


gość ~gość (Gość)26.06.2020 20:50

Czemu chodzicie drodzy dziennikarze do wybranych szkół a 1 ło jest zawsze albo na rozpoczęciu albo zakończeniu. Zapłacone czy co?

20


obs. ~obs. (Gość)26.06.2020 17:23

Tak naprawdę to roku szkolnego nie było. Do początku koronki co chwila to święto. Później to już górki. Owszem komputer internet i te sprawy. Na razie może poza Australią nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem. Przypominam ,że pierwszą szkołę bez nauczyciela założyli uczniowie z serialu "Czterdziestolatek" Tytuł tego odcinka to "Sprawa Małkiewicza" polecam.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat