Rok szkolny kończą tegoroczni maturzyści

ePiotrkow Piątek, 30 kwietnia 202113 3868
W piątek rok szkolny kończą maturzyści – uczniowie ostatnich klas liceów i techników. Świadectwa odbierają indywidualnie lub w małych grupach w sposób i według harmonogramu ustalonego przez dyrektora szkoły. W I liceum ogólnokształcącym w Piotrkowie uczniowie odbierali je w auli szkoły.

Ładuję galerię...

- Ja do tej szkoły chodziłem tak naprawdę tylko pierwszą klasę, a później byłem przez większość czasu na nauczaniu zdalnym. Mam mieszane uczucie, bo z jednej strony to ważne wydarzenie ( koniec liceum), a z drugiej nie mam za dużo wspomnień z tej szkoły – powiedział nam Kamil. Matury raczej się nie obawia.  - Osobiście nie boję się o egzamin maturalny, damy sobie radę, pomimo trudności jesteśmy raczej dobrze przygotowani.

 

- Jestem trochę smutny, bo chciałbym pochodzić jeszcze z tydzień czy dwa, ale stacjonarnie – dodał inny maturzysta, Piotr.  

 

- Ostatni rocznik , który nie miał studniówki to był rocznik stanu wojennego. Zorganizowano ją  dopiero po 35 latach. Minęło kilkadziesiąt lat i zupełnie z innych powodów studniówka też się nie odbyła.  Dla nich też to był wielki zawód – podkreślił Henryk Michalski, dyrektor I LO w Piotrkowie.

 

Egzaminy maturalne rozpoczną się w tym roku 4 maja, potrwają do 20 maja. Odbywać się będą w reżimie sanitarnym.

 

Posłuchaj maturzystów

 


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Głupki jesteście. ~Głupki jesteście. (Gość)01.05.2021 00:12

"Chciałbym pochodzić stacjonarnie". Polski zaliczony!

11


Kaźmirz ~Kaźmirz (Gość)30.04.2021 12:55

O Matyldo. Serio szkoła dała obwolutki z napisem "Absolwent" ? Przecież formalnie w chwili obecnej ci uczniowie są "abiturientami". Rzecz jasna życzę wszystkim jak najlepiej, ale absolwentami będą dopiero po pomyślnym wyniku matury.

54


j. ~j. (Gość)30.04.2021 13:38

Tylko co dziś daje matura? Czy warto zdawać maturę i pchać się za wszelką cenę na studia, także takie, które nie dają konkretnego zawodu? Po co? Żeby wystartować w konkursie na jakiegoś młodszego referenta w jakimś urzędzie? Jeśli ktoś chce być adwokatem, sędzią, lekarzem, księdzem, inżynierem itp. to studia są niezbędne, ale jeśli ktoś chce mieć zawód, żeby mieć z czego żyć, to czy nie lepiej po prostu skończyć jakąś szkołę zawodową, żeby mieć konkretny zawód, czyli żeby nauczyć się CZEGOŚ, a nie tylko O CZYMŚ. Żeby umieć dobrze wykonywać jakąś pracę, za którą ktoś nieźle zapłaci! Chyba, że ma się smykałkę do interesów, wtedy trzeba postawić na własny biznes, ale tu też są potrzebne całkiem inne kompetencje, aniżeli te, które pozwalają zdać maturę!

64


Marcinn ~Marcinn (Gość)01.05.2021 06:22

Raczej abiturient (po liceum nie ma zawodu i nie ma matury)? A nie abssolwent.

11


miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)30.04.2021 18:01

Będą mieć zarąbistą pamiątkę w postaci zdjęć z zamaskowanymi gębami. To coś naprawdę wyjątkowego, nie da się ukryć! A może wcale nie wyjątkowego, bo może stanie się to "nową świecką tradycją", a oni są prekursorami? Brrrr... :(

Cytuję:
Egzaminy maturalne rozpoczną się w tym roku 4 maja, potrwają do 20 maja. Odbywać się będą w reżimie sanitarnym.


A dlaczego tak? Bądźcie konsekwentni w tym cyrku i niech każdy maturę zaliczy zdalnie. Skoro klasówki się tak dawało pisać, to dlaczego nie maturę? Jak cyrk, to cyrk! Może chociaż wyniki byłyby lepsze? Jak wiadomo, wiedza z głów i tak stopniowo wyparuje, a oceny zostaną!
Tak naprawdę zniszczono młodym ludziom dwa lata szkoły pod pretekstem wykreowanej sztucznie "pandemii". Winnych oczywiście brak, bo przecież "tak jest wszędzie".
Zniszczone dwa lata edukacji, zniszczone tysiące prywatnych biznesów, dodatkowe zadłużenie na setki miliardów i ponad sto tysięcy nadmiarowych zgonów będących wynikiem zamknięcia się służby zdrowia przed pacjentami. I końca nie widać! Ale przecież nikt nie twierdził, że wdrożenie NWO to będzie przysłowiowa bułka z masłem, prawda?

30


Elizabeta ~Elizabeta (Gość)30.04.2021 14:24

... to mój rocznik nie miał studniówki.Spotkaliśmy się dopiero na 25 lecie ukończenia szkoły, niby było fajnie,ale już bez naszej wychowawczyni. Mieliśmy plany , że się jeszcze spotkamy.....może dobrze że nie , bo nie byliśmy zżytą klasą.

10


nnn. ~nnn. (Gość)30.04.2021 12:10

Drodzy maturzyści. Prawdę mówiąc przez to ,że nie chodziliście do "normalnej" szkoły straciliście naprawdę najfajniejszy okres życia. Szkoła średnia to szkoła gdzie zawiązywały się najtrwalsze przyjaźnie. Wiem to po sobie. Cztery lata ogólniaka a pamiętamy o sobie nawet po 35 latach. I spotykamy się na zjazdach klasowych co pięć lat....

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat