Rok Sienkiewicza – obchody w Piotrkowie Trybunalskim

ePiotrkow Poniedziałek, 17 października 20161 1585
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza na uroczyste obchody Roku Sienkiewicza, które w naszym mieście odbędą się 26 października od godz. 11.30 w Parku im. ks. Józefa Poniatowskiego.

W programie:

- upamiętnienie 92. rocznicy posadzenia dębu przez młodzież szkół piotrkowskich na pamiątkę uczczenia dnia sprowadzenia do ojczyzny zwłok Henryka Sienkiewicza,

- spektakl teatralny w wykonaniu piotrkowskiej młodzieży z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącego, inscenizację zrealizowano między innymi na podstawie wyróżnionego w konkursie „Być jak Hoffman” filmu „Wehikułem czasu do twórczości Sienkiewicza” (przedsięwzięcie było przygotowane w ramach projektu „Ugryźć Sienkiewicza” przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Łodzi).


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP ~EP (Gość)17.10.2016 08:37

A może by tak z tej okazji wyremontować całą ul. Sienkiewicza?

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat