Rodziny zastępcze świętowały w hali Relax

ePiotrkow Sobota, 19 maja 20182 4901
To z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, który w tym roku opatrzono hasłem „Moc, energia i rodzina”. Wszyscy, którzy w piątek 18 maja uczestniczyli w imprezie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Do Piotrkowa zawitali bowiem siatkarze PGE Skry Bełchatów oraz tancerka i aktorka Agnieszka Kaczorowska.

Ładuję galerię...

Wydarzenie organizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim cieszyło się sporym zainteresowaniem. - To dla nas szczególny dzień. Dzięki tej inicjatywie chcemy zwrócić uwagę na rodziny, które wykonują bardzo ciężką pracę, ale też bardzo nam pomagają. Poza tym to też okazja do tego by zachęcić innych do podjęcia decyzji o tym by stać się rodzicem zastępczym. Podczas corocznych imprez staramy się zapewnić liczne atrakcje by tych ludzi docenić - powiedziała Zofia Antoszczyk, dyrektor MOPR w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Rzeczywiście na brak atrakcji przybyli narzekać nie mogli. Zaczęło się od części oficjalnej, w której głos zabrał m.in. prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak. Później nadeszła pora na część rozrywkowo-rekreacyjną. Obok spotkań z Agnieszką Kaczorowską i siatkarzami PKE Skry dla najmłodszych przygotowano m.in. kreatywny kącik plastyczny czy planetarium - Najbardziej podobają nam się spotkania z gwiazdami. Korzystamy z wszystkich przygotowanych zabaw i gier. Cieszymy się, że takie imprezy mogą skłonić kogoś do adopcji. Będziemy chcieli uczestniczyć też w kolejnych edycjach tej imprezy - relacjonowali Natalia, Dagmara i Sylwester, którzy wychowują się w rodzinach zastępczych.

 

Trzynaste obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego miały za zadanie zarażać pasjami szczególnie młodych uczestników imprezy. O szczegółach kilku z nich opowiedziała nam Anna Bajdzienko, kierownik Centrum Wsparcia Rodziny i Dziecka - Za sprawą planetarium dzieci mogą polecieć w kosmos. Przedszkoliada to zmagania dzieci w siatkówkę. Poza tym każdy będzie mógł własnoręcznie stworzyć dla siebie biżuterię. Mamy też dmuchańce, ścianę wspinaczkową, a dla dzieciaków, które lubią tańczyć odbędzie się pokaz pole-dance w wykonaniu dwóch dziewczynek z Bełchatowa.

 

W piotrkowskiej hali Relax pojawili się rzecz jasna również dorośli, którzy tworzą rodziny zastępcze. Jednym głosem uznali oni, że takie inicjatywy są bardzo potrzebne. Być może dzięki piątkowej imprezie w Piotrkowie liczba rodzin zastępczych w najbliższym czasie się powiększy.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

taki sobie dzieciak ~taki sobie dzieciak (Gość)20.05.2018 16:04

Nie tylko dzieci z rodzin zastępczych ale również dzieci z Pogotowia Opiekuńczego- ale było fajnie.Pani Kaczorowska oczarowała dzieciaki.Pan Wlazło i pani Agnieszka rozdawali zdjęcia z autografem.

10


Mieszkankapt ~Mieszkankapt (Gość)19.05.2018 14:51

Wlazły przy tej siatce jak przy tenisie ziemnym :D "Bożenka" cudeńko.Szkoda,że nie zobaczyłam ich na żywo.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat