Rodzinny piknik u harcerzy

ePiotrkowRegion Czwartek, 30 maja 20193 6060
Na terenie stanicy harcerskiej Trzy Morgi harcerze zorganizowali dla swoich rodzin Piknik Rodzinny Harcerskiego Związku Drużyn 54-tych. Wspólna zabawa, w której udział wzięło ponad 200 osób, pozwala rodzicom lepiej poznać środowisko harcerskie i nawiązać bliższe relacje z opiekunami swoich pociech.

Ładuję galerię...

Przygotowania trwały już od piątku, by w niedzielę (26 maja) o godzinie 15.00 móc przywitać gości. Pierwszym elementem programu była część artystyczna, czyli przedstawiane przez harcerzy scenek i wspólne śpiewanie. Kolejnym etapem była gra, w której rodzice wcielili się w rolę swoich pociech, zostali podzieleni na 6 grup, w których musieli wykonać 6 zadań. Niektóre punkty były nie lada wyzwaniem. Uczestnicy musieli na przykład rozstawić namiot wojskowy, przejść trasę z użyciem kompasu oraz nadać i odczytać wiadomość przy użyciu chorągiewek i alfabetu Morsa. Najwięcej emocji wzbudził punkt polegający na udzielaniu pierwszej pomocy. Miała tam bowiem miejsce pozoracja wypadku, w której osoby udające rannych były dość sugestywnie ucharakteryzowane. Oczywiście nie zabrakło punktów dotyczących specjalności Harcerskiego Związku Drużyn 54-tych, czyli pożarnictwa i wysokościówki. Gra była zorganizowana tak, jak zajęcia dla harcerzy - miała uczyć zaradności, pomysłowości i współpracy w grupie.

 

Po tych wszystkich wyzwaniach przyszedł czas na poczęstunek. Wszyscy mogli skosztować ugotowanej przez harcerzy na kuchni polowej grochówki, a także potraw z grilla. Największą popularnością wśród najmłodszych cieszyła się wata cukrowa. Ostatnim elementem Pikniku były atrakcje rozmieszczone na terenie bazy. Wśród nich była ścianka wspinaczkowa, walka na piankowe miecze, wspinaczka po skrzynkach, rodeo na byku, strzelanie z wiatrówki i wiele innych. Cały czas funkcjonowały też specjalne atrakcje dla najmłodszych gości. Podczas pikniku stał też tzw. namiot pamięci, w którym można było obejrzeć pamiątki, kroniki HZD54 i zdjęcia.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga02.06.2019 22:44

Cytuję:
Harcerskiego Związku Drużyn 54-tych


I ten związek na pewno ma w nazwie błąd ortograficzny?

10


gość ~gość (Gość)30.05.2019 15:30

HZD 54 jest najlepszym środowiskiem, potwierdzone info

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat