Rodzinnie, z Bogiem, przy dźwiękach reggae

Tydzień Trybunalski Sobota, 07 lipca 20120 2542
Promocja zdrowia - psychicznego, duchowego i fizycznego, promocja rodzinnego spędzania czasu bez alkoholu i muzyka reggae.

Tak wyglądała tegoroczna, czwarta już Parafiada w Ręcznie. - Do doskonałe rozpoczęcie wakacji z Bogiem - mówią organizatorzy.
W niedzielę, 1 lipca każdy, kto przyszedł na słynną Górkę Parafialną w Ręcznie, znalazł coś dla siebie. Była loteria fantowa, stoiska z domowym ciastem i goframi, rękodzieło podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Przedborzu i mobilny gabinet masażu.
- Dużą popularnością cieszyła się loteria fantowa, stoiska z goframi, domowym ciastem, kiełbaskami z grilla i lodami. Uczestnicy imprezy mogli też kupić pamiątkowe zdjęcia z Bożego Ciała, w tym roku wyjątkowo uroczystego, bo uświetnił je występ ręczyńskiej orkiestry dętej.
Było stoisko, na którym technik masażysta Agnieszka Borek-Krupa udzielała wszelkich informacji dotyczących masażu klasycznego, masażu miodem oraz masażu shantala, który zyskuje coraz większą popularność wśród świadomych mam, pragnących wspomagać rozwój swoich dzieci. Dla chętnych pani Agnieszka przygotowała profesjonalny gabinet masażu w jednym z pomieszczeń organistówki, obok Górki Parafialnej - mówi Piotr Łukasiński, jeden z koordynatorów imprezy.
Na Górce Parafialnej dzieci miały okazję pobawić się wspólnie w ogromnej piaskownicy, poturlać, poskakać na wielkich gumowych piłkach, puszczać mydlane bańki i tańczyć przy muzyce.
- To dla nich głównie zorganizowano Przegląd Piosenki Chrześcijańskiej, w którym spontanicznie i z dziecięcym wdziękiem wyśpiewywały piosenki na chwałę Panu. Najmłodszy uczestnik miał zaledwie 5 lat. Na publiczny występ odważyła się również jedna rodzina. W międzyczasie przeprowadzono konkurs biblijny z przymrużeniem oka (uczestnicy musieli m.in. wiedzieć, jak miała na imię babcia Jezusa). Uczestnicy festynu mogli również obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego przygotowany przez członków PCK - dodaje Piotr Łukasiński.
Na koniec Parafiady wspólna zabawa przy dźwiękach reggae. Przez półtorej godziny koncertował dla mieszkańców Ręczna zespół Propaganda Dei, który przyjechał z Poznania. Wśród członków zespołu znajduje się salezjanin ksiądz Michał Malek oraz muzycy z tak znanych zespołów, jak Armia czy Arka Noego.
- Mówiąc krótko, wielkie sławy w naszym małym Ręcznie. Jednocześnie ludzie zwyczajni, pełni życzliwości, ciepła i pozytywnej energii, która udzielała się słuchającym. Ci, którzy wsłuchali się w teksty poszczególnych utworów, przypomnieli sobie, kto i co w życiu najważniejsze i z tym głębokim przesłaniem wrócili do domów. Nie odbył się ostatni punkt programu imprezy – oglądanie finałowego meczu Euro 2012 w Parafialnej Strefie Kibica z powodu potężnej burzy, przed którą jednak nasi niezastąpieni wolontariusze zdołali uprzątnąć cały plac - mówi Piotr Łukasiński.

Organizatorami Parafiady byli ks. proboszcz Jerzy Grąbkowski, grupa młodzieżowa MNICH i Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Ręczno.

Organizatorzy pragną podziękować paniom z kół gospodyń wiejskich za przygotowane smakołyki, sołtysom za pomoc w organizacji loterii fantowej, członkom PCK za nieodpłatny pokaz ratownictwa, wolontariuszom za ogromną pracę w trakcie przygotowań i podczas imprezy oraz wszystkim ludziom dobrej woli za życzliwość i wsparcie.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat