Rodzina zbiera pieniądze na leczenie stomatologiczne dla Patryka. Kto może, niech pomaga!

ePiotrkowRegion Środa, 16 września 20205 2668
19-letni Patryk z Poniatowa w gminie Sulejów jest jednym z czwórki, a zarazem najstarszym zmagającym się z duplikacją genu MECP2 chorym w Polsce. Jego ciało niszczy nie tylko choroba, przyjmowane przez lata leki doszczętnie zniszczyły jego uzębienie. Rodzina chłopca prosi o pomoc w zbiórce pieniędzy na leczenie stomatologiczne.
siepomaga.pl

O Patryku Kabzińskim, mieszkańcu powiatu piotrkowskiego, zmagającym się z ciężką chorobą, pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie, choćby tutaj.

Duplikacja genu MECP2 to przypadłość, na którą cierpi 120 osób na świecie i tylko 4 w Polsce. Patryk jest obecnie najstarszą osobą w naszym kraju, która zmaga się z tą chorobą. Medycyna nadal niewiele wie na temat tej choroby. - Na tego przeciwnika nie ma złotego środka, nie ma lekarstwa. Duplikacja genu MECP2 wywołała u Patryka szereg schorzeń, rujnujących jego zdrowie. Patryk jest niepełnosprawny intelektualnie, nie mówi i cierpi na zaburzenia chodu. Prześladują go też nawracające infekcje dróg oddechowych – mówią bliscy chłopaka.

 

Jedynym sposobem na utrzymanie Patryka w dobrej formie jest rehabilitacja. Wykańczająca, bolesna rehabilitacja. Ta refundowana to jedynie kropla w morzu potrzeb. Od lat Patryk korzysta z pomocy prywatnych ośrodków, których usługi są szalenie drogie.

 

- Jednym z objawów duplikacji genu MECP2 u niektórych chorych jest padaczka. Cierpi na nią również Patryk. Podczas jednego z ataków stracił trzy zęby. Leki, które przyjmuje Patryk osłabiły jego dziąsła, spowodowały liczne ubytki i stany zapalne. Niewiele zatem potrzeba, żeby stracił też resztę uzębienia. Jeśli leczenie stomatologiczne nie zostanie podjęte szybko, utraty zębów nie uda się już zatrzymać – tłumaczą bliscy Patryka. - Udało nam się znaleźć odpowiednią klinikę, która podejmie się wykonania zabiegów. Niestety leczenie nie jest refundowane, więc koszty są ogromne. Pierwszy zabieg Patryk ma już za sobą. Udało się go sfinansować dzięki pomocy anonimowego darczyńcy. Udało się wykonać tomografię komputerową, usuwanie kamienia nazębnego, piaskowanie, polerowanie i fluoryzację. Teraz czeka go najtrudniejsze - leczenie prawie wszystkich zębów! Konieczne będzie też zastosowanie kosztownej narkozy, bo bez niej Patryk nie wytrzyma trudów zabiegu.

 

Z powodu choroby cierpi praktycznie każdy aspekt życia 19-latka z Poniatowa. Codzienność rodziny i przyjaciół Patryka to ciągła walka - o sprawność chłopaka, o środki na rehabilitację, o zapewnienie mu godnych warunków życia. - A przede wszystkim o to, żeby na jego ustach, pomimo przeciwności, gościł uśmiech. A Wy możecie sprawić, że uśmiech Patryka będzie nie tylko szczery, ale także piękny, bez ubytków – mówią bliscy Patryka i proszą o pomoc za pośrednictwem strony siepomaga.pl, właśnie tam trwa zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na leczenie uzębienia mieszkańca naszego powiatu.


Kto może niech, niech pomaga, wystarczy kliknąć tutaj!


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.09.2020 09:57

Niech zbiera.

10


gość ~gość (Gość)18.09.2020 09:00

Mi też juz dwa zęby wyleciały i nie mam kasy by je zrobić.A o robote ciezko

25


TWI ~TWI (Gość)18.09.2020 09:06

Właśnie: dlaczego narkoza i w ogóle te usługi stomatologiczne są tak koszmarnie drogie?

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat