Rodzina chartów uratowana

ePiotrkowRegion Sobota, 04 sierpnia 201822 12566
- Trzymane w kojcu, w kurniku, bez wody, zarobaczone i chude – tak wyglądała sytuacja chartów w gospodarstwie pod Piotrkowem Trybunalskim. Mężczyzna, który znęcał się nad psami poniesie konsekwencje niedożywienia psów, utrzymania w niewłaściwych warunkach, a także odpowie za brak zezwolenia na ich trzymanie – taką wiadomość otrzymaliśmy od „Pogotowia dla zwierząt”.

Ładuję galerię...

Działacze organizacji „namierzyli” mieszkańca gminy Rozprza, który chciał sprzedać dziewięć szczeniaków charta. Za każdego żądał 300 złotych. - Wystawił ogłoszenie na olx. – Jak ich nie sprzedam to pozabijam - miał mówić przez telefon osobom, które zgłaszały się telefonicznie na ich zakup. Ogłoszenie na olx szybko trafiło do działu interwencji „Pogotowia dla Zwierząt” . Na fotografii w internecie właściciel zamieścił wychudzoną matkę 9 szczeniaków – czytamy w mailu do naszej redakcji. Dalej znajdujemy opis działań organizacji. -  W takich sytuacjach zawsze interweniujemy wspólnie z policją. Przy współpracy ze stowarzyszeniem „Pomocy Chartom” ustaliliśmy miejsce, gdzie przetrzymywane są zwierzęta i pojechaliśmy na miejsce pod pretekstem zakupu szczeniaka. Zaskoczeni wizytą inspektorów „Pogotowia dla Zwierząt” członkowie rodziny właściciela psów wyszydzali nasze działania. – Przecież charty jak sama nazwa wskazuje są chude! Może odbierzecie, też komary, które latają na posesji? - pytał właściciel. Dziewięć maluchów utrzymywanych było w kojcu, bez wody. Były zarobaczone, miały wzdęte brzuchy. Ich matka w wieku ok. 1,5 roku była silnie wychudzona, miała wystające żebra, widoczne guzy biodrowe. Karmiona resztkami z obiadu przez właścicieli – nie dawała rady wykarmić młodych. Na miejsce przyjechała wezwana przez nas policja. Po sprawdzeniu okazało się, iż właściciel nie posiada zezwolenia na posiadanie chartów, nie ma zarejestrowanej hodowli, a psy nie mają certyfikatów. Zgodnie z prawem łowieckim, kodeksem postępowania w sprawach o wykroczenia oraz Ustawą o Ochronie Zwierząt psy należało zabezpieczyć. 10 psów trafiło do lekarza weterynarii na oględziny i leczenie. Tyle relacja „Pogotowia dla zwierząt”.

 

Obie organizacje szukają teraz dla psów tymczasowych domów. Natomiast przeciwko właścicielowi chartów złożone zostało zawiadomienie o znęcaniu się nad zwierzętami, ich nielegalnego wprowadzania do obrotu oraz ich nielegalne posiadanie.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

6y7iuyuygu ~6y7iuyuygu (Gość)15.08.2018 09:18

Ciekawe dla czego "działacze"nie zainteresowali się innymi zwierzętami.Pogotowie dla zwierząt powinno chyba sprawdzić cały inwentarz, który z tego co wiem dobrze jest utrzymany.Charty sprzedawane są średnio po 1500 zł. a tu zonk wyskoczył ktoś z ceną 300 zł to trzeba go udupić,szara Polska rzeczywistość.

00


brak zajęcia ~brak zajęcia (Gość)07.08.2018 21:02

Po co tyle tych hodowli, pytam się?

00


gość ~gość (Gość)07.08.2018 20:36

Urodziły się szczeniaki (suka nie była dopuszczana specjalnie) więc coś trzeba było z nimi zrobić czyli sprzedać. Suka schudła więc zaczęliśmy karmić szczenięta początkowo mlekiem podawanym z butelki a potem mlekiem z chlebem około 3-4 razy dziennie. Buda jest wbudowana w szopę żeby psy miały ciepło zimą, kojec jest większość czasu otwarty a pies siedzi z domownikami w altance więc Dostaje tam też jedzenie oraz picie, a widoczna na zdjęciu miska służy do karmienia szczeniąt. Zezwolenia nie ma bo gdy spytaliśmy weterynarza czy jest wymagane odpowiedział, że raczej nie bo nie jest to pies agresywny. A cytat "sprzedaje albo pozabijam" brzmiał "sprzedaje bo co mam zrobić? Pozabijać?". Powodem dla którego je zabrali jest, że suka jest pięknym psem i nie mamy pozwolenia. Dowodem może być to, że na 2 pozostałe nie rasowe psy nawet nie spojrzeli. Więc nieźle nakłamali.

01


gość ~gość (Gość)07.08.2018 20:19

A na 2 pozostałe (NIE RASOWE) psy nawet nie spojrzeli...

00


cxs ~cxs (Gość)07.08.2018 11:51

Już nie będzie pan bez certyfikatu hodowcy posiadał i wprowadzał do obrotu za pół ceny chartów... .

12


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)05.08.2018 22:00

Powinno być uściślone, że to rodzina niepełna - samotna matka z dziećmi...
W dodatku rodzina patologiczna, bo te dzieci to szczeniaki, a ich matka to zwykła suka. ;) A już najtragiczniejsze w ich niedoli jest to, że nie mają certyfikatów. ;)

Cytuję:
Obie organizacje szukają teraz dla psów tymczasowych domów.


Tymczasowych??? To znaczy, że ktoś za friko ma opiekować się psiakiem do czasu, aż organizacja znajdzie kupca i opyli pieska? No bo jak inaczej rozumieć to "tymczasowych"?
Nie popieram trzymania jakichkolwiek zwierząt w złych warunkach, ale jakoś też nie wierzę w szczere intencje takich organizacji.

45


Brawo ~Brawo (Gość)06.08.2018 11:12

Jak dobrze, że zabrali te zwierzęta. To pseudohodowca nastawiony na kasę. Hart z żebrami na wierzchu. Ich tragedia dobiegła końca. ŚWIADOMOŚĆ LUDZI CO DO ZWIERZĄT JEST BARDZO NISKA. Nie wiedzą co to domy tymczasowe.Każdemu jednemu kto wypowiada się , że po tylu małych hart normalnie wygląda kazała bym czyścić schroniska do odwołania z psich odchodów.

12


Brawo ~Brawo (Gość)06.08.2018 11:08

Jak dobrze, że zabrali te zwierzęta. To pseudohodowca nastawiony na kasę. Hart z żebrami na wierzchu. Ich tragedia dobiegła końca.

01


gość ~gość (Gość)05.08.2018 18:20

Małe nie muszą mieć nadętych brzuszków z głodu, mogą być poprostu najedzone. Miska z jedzeniem/piciem może być poza kojcem (w kojcu nie trzyma się psa cały czas, sam trzymam psa w kojcu jedynie gdy ktoś przyjdzie), kurnika to ja tam nie widze, suka nie ma 3-4 małych tylko 9! Każdy pies by taki był, a to co mówi właściciel może być przesadzone albo odebrane w inny/zły sposób.

411


Lenka ~Lenka (Gość)06.08.2018 08:39

Oby więcej takich inspekcji, na szczęście uratowano zwierzaki:)
Bądźmy czujni!

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat