Rockowanie. W Łódzkim Domu Kultury zagrają Ciechowskiego!

ePiotrkowŁódzkie Piątek, 20 września 20190 661
W Łódzkim Domu Kultury rusza kolejna edycja bezpłatnych warsztatów muzycznych! Tym razem organizatorzy zapraszają na warsztaty wokalne, gitarowe, basowe, perkusyjne i... klawiszowe! Warsztaty mistrzowskie prowadzone będą przez gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Do edycji 2019 zaproszono m.in. Grzegorza Skawińskiego i Anię Szarmach.

W ostatni weekend września oraz w październiku pracownicy Łódzkiego Dom Kultury zapraszają na bezpłatne warsztaty wokalne, gitarowe, basowe, perkusyjne i klawiszowe w ramach projektu „Rockowanie. Gramy Ciechowskiego". Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Interwencje" 2019.

 

Potencjalni uczestnicy warsztatów będą mieli do wyboru dwa rodzaje zajęć – warsztaty lokalne i warsztaty mistrzowskie.

 

 

WARSZTATY LOKALNE są skierowane do osób indywidualnie muzykujących lub członków amatorskich zespołów rockowych z województwa, które mają już za sobą debiut sceniczny w lokalnych lub regionalnych koncertach. Warsztaty lokalne ukierunkowane będą na podniesienie wiedzy i umiejętności młodych amatorów muzyków w zakresie zarówno technik gry na instrumencie przy optymalnym wykorzystywaniu dostępnego sprzętu muzycznego, jak i podstaw pracy nad warsztatem wokalnym związanym zarówno z interpretacją tekstu, jak i wstępem do emisji głosu. Każdy warsztat będzie dzielił się na 5 segmentów do wyboru (gitara, perkusja, wokal, gitara basowa, instr. klawiszowe), a każdy z nich będzie trwał ok. 8 godz.

 

Terminy warsztatów lokalnych:

05.10 - Wieluński Dom Kultury

06.10 - Miejskie Centrum Kultury im. Wł. St. Reymonta w Tuszynie

19.10 - Miejski Dom Kultury w Opocznie

25.10 - Sieradzkie Centrum Kultury

 

WARSZTATY MISTRZOWSKIE to z kolei zaawansowana wiedza w 3 przestrzeniach związanych z muzyką rozrywkową. W Łodzi zostaną przeprowadzone dwa dwudniowe warsztaty specjalistyczne, związane z następującą tematyką:

 

  • Muzyczne – wokalne, instrumentalne, problematyka nagrań studyjnych – kurs pracy zarówno indywidualnej jak i zespołowej, poruszającej problematykę związaną z optymalizacją brzmienia zarówno w sferze wykonawstwa koncertowego jak i pracy studyjnej.
  • Relacje Artyści – Dziennikarze – to warsztaty, które są nie tylko unikatowe w skali regionu łódzkiego, ale również w skali całego kraju. Będą podejmowały tematykę współpracy zespołów, muzyków, wokalistów zarówno z mediami na płaszczyźnie relacji współpracy jak i wszelakich form promowania własnej twórczości z rozgłośniami radiowymi, ośrodkami telewizyjnymi.
  • Producenckie to warsztaty, które będą dotyczyć następujących zagadnień: omówienie sposobów nagrywania poszczególnych instrumentów, ustawienie nagrania i rejestracja wybranego zespołu, jak przygotować utwór do radia oraz wstęp do masteringu. Warsztaty mistrzowskie zrealizowane będą w Łódzkim Domu Kultury. Każdy warsztat mistrzowski to intensywna praca pod okiem trenerów – mistrzów, autorytetów muzyki polskiej.

Terminy warsztatów mistrzowskich (Łódzki Dom Kultury):

28-29.09
26-27.10

 

Finałem projektu będzie KONKURS MUZYKÓW, który odbędzie się 27 października w Łódzkim Domu Kultury. Ideą zmagań członków zespołów będzie wyrażenie poprzez muzykę indywidualnie pojmowanego prawa do wolności: osobistej, twórczej, społecznej. Zespoły biorące udział w warsztatach będą miały za zadanie wykonać swoją interpretację 2 utworów autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Dla zwycięzców konkursu przewidziano nagrody finansowe.

 

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach proszone są o zgłaszanie się drogą mejlową na adres: s.fratczak@ldk.lodz.pl

 

Terminy zgłoszeń i regulamin udziału w projekcie i karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie www.ldk.lodz.pl

 

Artykuł powstał na podstawie materiałów ŁDK. 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat