Robert Biedroń z kolejną wizytą w Piotrkowie

ePiotrkow Poniedziałek, 03 lutego 202086 10052
Europoseł, kandydat na prezydenta RP Robert Biedroń przyjechał w poniedziałek do Piotrkowa, aby w Mediatece 800-lecia spotkać się ze swoimi zwolennikami. Rozmawiał także z dziennikarzami. Poinformował, że szefem swojego komitetu wyborczego w naszym regionie mianował Grzegorza Adamczyka, byłego wicestarostę piotrkowskiego. Po raz kolejny zaproponował przeniesienie do Piotrkowa siedziby Trybunału Konstytucyjnego.

Ładuję galerię...

Zanim rozpoczęło się spotkanie, Robert Biedroń spotkał się przed wejściem do Mediateki z dziennikarzami. Towarzyszyli mu zwolennicy i członkowie sztabu wyborczego oraz dwie posłanki Lewicy Razem. Mówił o swoich koncepcjach sprawowania urzędu prezydenta RP. Odpowiadał również na pytania.

 

- Wiele osób postrzega w nas nadzieję na zmianę. Nie możemy ich zawieść, dlatego tutaj w Piotrkowie trzeba przypominać co nie domaga. Stoimy przed mediateką, miejską biblioteką publiczną, która kosztowała kilkadziesiąt milionów złotych. Sam samorząd nie utrzyma takich miejsc. Jako były samorządowiec wiem, że to nie jest do uniesienia. Co z tego, że się wybuduje taką bibliotekę, jak jej utrzymanie kosztuje coraz większe pieniądze. Państwo musi w 2020 roku przenieść priorytety z jednej dziedziny na inną. Uważam, że te pieniądze można znaleźć – podkreślał.

 

- Pamiętam Plan Morawieckiego i pamiętam, że w tym planie był wymieniony Piotrków. Czy dzisiaj Państwo słyszą, żeby ten rząd o tym przypominał? Do szuflady to schowali i nic prawie z tego nie zrealizowali. Już nie wspomnę o luxtorpedzie, o Batorym, samochodach elektrycznych. Mieliśmy prom budować, odbudowywać zamki. Nie chcę żeby oni luxtorpedę odbudowali, chcę żeby zbudowali prostą drogę w Piotrkowie Trybunalskim – dodał europoseł.

 

Po konferencji obejrzał mediatekę rozmawiając z mieszkańcami Piotrkowa w tym tymi najmłodszymi.

 

 

Na bibliotecznej półce odnalazł także swoją książkę. Później w jednej z sal spotkał się ze zwolennikami jego kandydatury. Poinformował, że szefem swojego komitetu wyborczego w naszym regionie  został  Grzegorz Adamczyk, były wicestarosta piotrkowski. Na zakończenie przypomniał, że w Piotrkowie powinna znajdować się jedna z najważniejszych  instytucji państwowych. - To jest miasto z ogromnymi tradycjami demokracji. Może warto pomyśleć, aby do Piotrkowa przenieść Trybunał Konstytucyjny. No, może bez tego składu sędziowskiego z Piotrowiczem i Pawłowicz. Gdzie w Polsce, jak nie w Piotrkowie powinien być Trybunał?!

 


Zainteresował temat?

11

20


Komentarze (86)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.02.2020 14:45

Zapłacił,za wynajem??Tylko to mnie interesuje ,jeśli chodzi o tego obywatela.

01


gość13 ~gość13 (Gość)04.02.2020 10:55

Panie Grzegorzu A. dał się wmanipulować w LGBT z kolegami i koleżankami z SLD. Normalni ludzie z miejscowości, w której pan mieszka wstydzą się pana. Zdecydowanie lepiej byłoby się usunąć z polityki z honorem a nie robić z siebie pośmiewisko.

219


gość ~gość (Gość)06.02.2020 09:57

Co za przyszłość dla kraju z tymi LGBT ? Przyszłością narodu są dzieci a to towarzystwo wiadomo... Jeśli ktoś ich nie może mieć to zrozumiałe ale z wyboru jakieś LGBT to porażka ... Żadnych ustępstw bo przepadniemy.

22


gość ~gość (Gość)03.02.2020 20:37

A gdzie przyszła pierwsza dama? A tak serio brak słów ...

287


djhsdf ~djhsdf (Gość)05.02.2020 11:47

po co było budować tą mediatekę jak miasta nie stać na jej utrzymanie? dorżną nas mieszkańców podatkami i opłatami

30


gość ~gość (Gość)04.02.2020 23:42

Żeby komuś dać (samorządy) trzeba komuś zabrać (obywatel/obywatelka, rodzina, budżet domowy/singla), dalej ta sama płyta, jeszcze niech powie, że S12 wybuduje.

61


gość ~gość (Gość)04.02.2020 23:56

Przecież te plakaty są jakby żywcem wyciągnięte z PRL, co historia lubi się powtarzać?

51


gość ~gość (Gość)04.02.2020 23:52

Zobaczycie jeszcze za parę lat jak organizacja lgbt+ czy bez +, stwierdzi z WHO, że pedofilia jest czymś naturalnym. Pamiętam 20 lat temu w Polsce geje i lesbijki (nik nie slyszał o lgbt) chciały-chcieli tylko spokoju i szacunku, ok rozumiem popieram ale... już teraz chcą gender/swojej edukacji w szkole, w trosce o dzieci a co za następne 20 lat?

73


gość ~gość (Gość)04.02.2020 23:36

Prawa-przywileje dla LGBT(adopcja), wyższy wiek emerytalny, walka z religią (tylko chrześcijańską to jest na czasie), sprowadzić imigrantów z Afryki i Azji, aborcja na życzenie (brak odpowiedzialności), poszanowanie dla Kasty i bycie na każde wezwanie KE, zielona energia (prąd 2x śmieci 2x jak obecnie) ale przynajmniej będziemy mieć "niezależnego" Prezydenta.

72


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga03.02.2020 15:34

Europoseł, który wraz z grupą jeszcze kilkunastu PO RAZ PIERWSZY w historii UE zagłosował przeciwko swojemu krajowi zasługuje tylko na potępienie i polityczny niebyt.
Kolejny sztuczny twór polityczny lansowany przez media, który oprócz frazesów, obietnic nie realnych do wykonania , lewackiej propagandy nie wnosi NIC. Kim jest polityk Biedroń ?? Jakie ma realne dokonania. Czy pożyczylibyście Panu Bierdoniowy większą sumę pieniędzy, albo zostawili pod opiekę swoje dziecko?? Co z nepotyzmem w wykonaniu p. Biedronia i Śmieszka ?

4021


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat