Rio. Srebrny medal podopiecznego Szymona Koguta

ePiotrkow Poniedziałek, 15 sierpnia 20165 11753
Mark Madsen, podopieczny piotrkowianina Szymona Koguta zdobył srebrny medal w kategorii 75 kg w zapasach w stylu klasycznym podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Były zapaśnik AKS Piotrków jest od wielu lat trenerem reprezentacji Danii.
Na początku Kogut, były mistrz Polski w zapasach asystował w Danii Ryszardowi Świeradowi. Niestety w 2011 roku I trener reprezentacji Danii zmarł podczas zgrupowania w Spale. Zawodników przejął Szymon Kogut i już podczas Igrzysk w Londynie osiągnął dwa piąte miejsca. 
 
Srebrny medal Madsena to największy sukces zapaśników Danii od kilkudziesięciu lat. W finale Duńczyk przegrał z Rosjaninem Romanem Własowem. 
 
Szymon Kogut mieszka w Danii od 10 lat, w miejscowości oddalonej o 45 km na północ od Kopenhagi. 
 
Niestety żaden z polskich klasyków nie zakwalifikował się na Igrzyska. Swoich szans nie wykorzystali m.in. zawodnicy AKS: Radosław Grzybicki i Mateusz Bernatek.
 
 
 
Trener AKS Henryk Grabowiecki i jego zawodnik Szymon Kogut

Zainteresował temat?

7

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Brawoo ~Brawoo (Gość)15.08.2016 14:29

Gratulacje dla Trenera Szymona i Marka Madsena. Wiara w sukces,ciezka praca po wyboistej drodze nagrodzona wspanialym sukcesem. Pierwszy trener z Piotrkowskiej maty, który wychowal medaliste olimpijskiego

50


Brawoo ~Brawoo (Gość)15.08.2016 23:01

do ~OLEK Mowmy o przygotowaniu zawodnika w cyklu 4 letnim- olimpijskim, a nie klaskaniu w narozniku i opiece nad recznikiem

00


D..a ~D..a (Gość)15.08.2016 21:56

O ile dobrze kojaże to kogut pokonał chyba wolnego tyle że wiadomo nie można było uznać wygranej bo to był nasz bohater z igrzysk:)

01


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat