ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rewolucja w świecie smartfonów. Historia iPhone’a

Piątek, 14 czerwca 2019 1578
Na oficjalne informacje, jakie funkcje będzie oferował najnowszy iPhone wciąż musimy poczekać. Wszystkie szczegóły uzyskamy pod koniec roku, podczas corocznej konferencji marki Apple. Flagowe urządzenie marki Apple rozwija się nieustająco i dynamicznie. Przyjrzyjmy się zatem krótkiej historii iPhone’a – urządzenia, które wywróciło świat smartfonów do góry nogami.

Pierwszy iPhone

 

 

Źródło: pl.wikipedia.org

 

Pierwszy iPhone zaprezentowany przez Steve’a Jobsa w 2007 roku był prawdziwą rewolucją w świecie smartfonów. W tamtych czasach nikt jeszcze nie wyobrażał sobie, że smartfon może nie mieć klawiatury, a sterowanie może w pełni oprzeć na dotykowym ekranie. To właśnie oferował iPhone 2G.

 

iPhone 3G i iPhone 3GS


iPhone 3G ukazał się rok później. Był ulepszoną wersją pierwszego modelu bogatszą o łączność 3G i AppStore. W 2009 roku premierę miał iPhone 3GS. Tutaj doszło już kilka istotniejszych usprawnień – pojawił się model z pamięcią wewnętrzną o pojemności 32 GB, aparat zyskał funkcję nagrywania filmów, a urządzenie mogło być również sterowane głosem.

 

iPhone 4 i iPhone 4S


iPhone 4 przyniósł znaczące zmiany. Design urządzenia został unowocześniony, po raz pierwszy pojawił się również przedni aparat. W tym modelu Apple premierowo zaimplementował wyświetlacz Retina, a pamięć operacyjną zwiększono do 512 MB.

 

Rok 2011 był rokiem iPhone’a 4S. Tylny aparat zyskał rozdzielczość 8 MP, a filmy można było nagrywać w jakości 1080p. By móc pomieścić lepsze jakościowo multimedia, iPhone 4s występował również w wersji 64 GB. Klasyczne sterowanie głosem zastąpiła znana i lubiana Siri.

 

iPhone 5, iPhone 5S i iPhone 5C

 

 

Źródło: pl.wikipedia.org

 

 

Kolejny model flagowca Apple, czyli iPhone 5 oferował pamięć operacyjną na poziomie 1 GB. Pojawiła się również łączność LTE. Zwiększył się ekran urządzenia – od teraz był czterocalowy.

 

W bardziej zaawansowanym modelu – 5S – Apple wprowadziło Touch ID, podwójny flash i nagrywanie filmów w slow motion. Kluczowe było również wdrożenie koprocesora M7, który znacznie zwiększył możliwości urządzenia i przedłużył pracę na baterii.

 

Z kolei iPhone 5C miał pełnić rolę budżetowej wersji iPhone’a 5. Różnice pomiędzy modelami były nieznaczne. Tańsza wersja flagowca Apple zamknięta została w plastikowej obudowie dostępnej w kilku kolorach.

 

iPhone 6 i iPhone 6 Plus


iPhone 6 miał premierę w 2014 roku. Wyposażony był w większy wyświetlacz Retina HD o przekątnej 4.7 cala. Wersja Plus miała jeszcze większy ekran – aż 5.5 cala. Wprowadzono również wersję telefonu o pojemności 128 GB. Specyfikacja modelu nie zmieniła się znacząco w porównaniu z iPhonem 5S.

 

iPhone 6S i iPhone 6S Plus

 

 

Źródło: pl.wikipedia.org

 

Wersja 6S wyglądała właściwie identycznie jak jej poprzednik. Różnice były jednak wyraźne w specyfikacji urządzenia. Apple po raz pierwszy wprowadziło innowacyjną technologię 3D Touch. Pamięć operacyjna była dwukrotnie większa, a 8 MP tylnego aparatu zostało zamienione na 12. Obudowę stworzono z trwalszego stopu aluminium. Wersja z Plusem oferowała ekran o przekątnej 5.5 cala.

 

iPhone SE


Ten model powstał z myślą o tych, którzy cenili wcześniejszy design i rozmiary iPhone’a. Wersja SE była też tańsza od modelu 6S, ale oferowała bardzo podobną specyfikację, dzięki czemu iPhone SE cieszył się ogromną popularnością.

 

iPhone 7 i iPhone 7 Plus


iPhone 7 to nowy kolor – błyszczący jet black, kontrowersyjna rezygnacja z gniazda mini jack i głośniki stereo. Apple rezygnuje z modelu o najmniejszej pojemności 32 GB i wprowadza model o najwyższej pojemności 256 GB. iPhone 7 Plus oferuje z kolei lepszą, podwójną kamerę i wprowadza nowe możliwości kontrolowania parametrów fotografowania.

 

iPhone 8 i iPhone 8 Plus

 

 

Źródło: pl.wikipedia.org

 

Wrzesień 2017 roku to premiera modeli iPhone 8 i iPhone 8 Plus. Po raz kolejny dużej poprawie uległy przednie i tylne aparaty oferując nowe filtry i szersze opcje wykonywania zdjęć. Wyświetlacz true-tone zachęca jeszcze lepszym wyświetlaniem obrazu, a tylna szklana część obudowa umożliwia bezprzewodowe ładowanie urządzenia.

 

iPhone X


iPhone X jest pierwszym modelem, w którym całkowicie zrezygnowano z przycisku Home. Dzięki temu wyświetlacz pokrywa niemal całą powierzchnię smartfona, który odblokowuje się przy użyciu funkcji rozpoznawania twarzy. Telefon Apple iPhone X wzbogacono o lepszą kamerę przednią umożliwiającą wykonywanie świetnej jakości selfie w trybie portretowym.

 

iPhone Xs i iPhone Xs Max


We wrześniu 2018 roku na konferencji Apple zaprezentowano dwa nowe modele: iPhone Xs i iPhone Xs Max. Szczególną uwagę zwróciły jeszcze mniejsze ramki i świetny wyświetlacz Super Retina HD. Jednak prawdopodobnie najistotniejszą zmianą było wprowadzenie nowego, super wydajnego procesora z chipem A12. Więcej o wnętrzu iPhone’a Xs piszemy na eMAG blog.

 

iPhone Xr

 

 

Źródło: pl.wikipedia.org

 

Phone Xr jest bardziej budżetową wersją iPhone’a Xs. Jego rozmiary są mniejsze, wyposażony został również w nieco słabszy wyświetlacz. Występuje jednak w znacznie większej ilości wariantów kolorystycznych niż poprzednie modele.

Jeśli chcecie porównać funkcje wymienionych modeli, sprawdźcie aktualną ofertę smartfonów Apple w eMAG - iPhone X, iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone 8, iPhone 7, iPhone SE, iPhone 6.

 

Nowy iPhone


Historia flagowego urządzenia Apple pokazuje, że nie każdy iPhone jest rewolucją w świecie smartfonów. Czasami, zamiast rewolucji, użytkownicy są świadkami mniej efektownej, ale konsekwentnej ewolucji iPhone’a. Czym zaskoczy nas nowy iPhone? Dowiemy się już pod koniec tego roku.

 

 


Zainteresował temat?

2

1


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat