Rewitalizacja Sulejowa. Marek Mazur odpowiada na zarzuty burmistrza

Strefa FMRegion Wtorek, 05 czerwca 201824 10238
- Nigdy nie będę wpływał na wyniki komisji przyznającej dofinansowania. To byłoby niedopuszczalne - tak zarzuty burmistrza Sulejowa Wojciecha Ostrowskiego skomentował Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. Przypomnijmy, że włodarz Sulejowa chce iść z marszałkiem województwa łódzkiego do sądu, aby wywalczyć dotacje na rewitalizację centrum miasta. Ma również żal do Marka Mazura, za brak mediacji w tej sprawie.
fot.archiwum epiotrkow.pl

- Dla Urzędu Marszałkowskiego sprawa jest zamknięta. Konkurs już się odbył. Sulejów jest na pierwszym miejscu na liście rezerwowej. Czy ja mam wpływać na komisję, która to ocenia? Oczywiście, że nie. To byłoby niedopuszczalne. Z tego, co wiem, Sulejów sukcesywnie otrzymuje po 30% środków. Jeżeli burmistrz chce iść do sądu, jak najbardziej ma do tego prawo - skomentował na antenie Radia Strefa FM, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego Marek Mazur.

 

Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski chce iść z marszałkiem województwa łódzkiego do sądu. W ten sposób zamierza wywalczyć dofinansowanie na rewitalizację centrum miasta, którego pierwotnie nie przyznano. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego argumentowali wówczas, że projekt Sulejowa był po prostu gorszy od innych.

 

Gmina Sulejów nie otrzymała z Urzędu Marszałkowskiego żadnych przeprosin. Nie doczekała się podjęcia żadnej próby wyjaśnienia tej sytuacji. Przecież nasz radny, Marek Mazur powinien mediować w tej sprawie. Nie zrobił tego, więc ja mam obowiązek walczyć o pieniądze, które należą się miastu i gminie do końca. Nie mamy innego wyboru, musimy wejść na drogę sądową, do sądu powszechnego. Będziemy walczyć o 8 milionów złotych, ponieważ uważamy, że własnie tyle w przybliżeniu nam brakuje - tłumaczył Wojciech Ostrowski. 

 

Szerzej o tej sprawie pisaliśmy tutaj


Zainteresował temat?

5

3


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.06.2018 10:10

Pierwszy Burmistrz z jajami!

38


Dokładnie ~Dokładnie (Gość)07.06.2018 19:40

Tak to jest jak radny z kępek wziął się za współrządzenie z WO. Ciekawe jak my mieszkańcy na tym wyjdziemy. Ponoć jeden komitet wyborczy już tworzą, oj ludzie... ratunku! !!!

83


Buta i arogancja ~Buta i arogancja (Gość)05.06.2018 20:43

Mam nadzieję, że buta i arogancja ekipy sprawującej obecnie władzę w Sulejowie już za 6 miesięcy się skończy!!! MZK - leży!!! Turystyka - Leży!!! S12 - leży!!! Pogłębianie Pilicy - leży!!! Inwestycje - leżą (poza placem w Sulejowie)!!! Drogi - sito!!! Kanalizacja - Leży!!! Wodociągi azbestowe - samo zdrowie!!! Szkoda, że wyszła taka kicha - teraz to jest Czas Na Zmiany!!!

224


gość ~gość (Gość)05.06.2018 18:17

Pan ostrowski pogrążył nasze miasto na amen. Czas na zmiany

2512


gość ~gość (Gość)06.06.2018 23:13

Brawo dla burmistrza!!! Walczy do końca o swoje.

311


Bolek ~Bolek (Gość)06.06.2018 07:43

Z Panem Ostrowskim coś się porobiło, to był inny człowiek, jak dostał się do koryta to szaleje i kuma się z pisiorami, żal mi tego Sulejowa, a była jakaś nadzieja?

152


Milord ~Milord (Gość)06.06.2018 07:19

Mam nadzieję, że wygra PiS w Sulejowie, w powiecie i województwie.

410


Emil_Włodzim ~Emil_Włodzim (Gość)06.06.2018 06:55

Ktoś kto krytykuje Pana Marka Mazura a chwali w jakiś sposób Pana Wojciecha Ostrowskiego chyba nie miał nigdy okazji porozmawiać z jednym i drugim. Przepaść to mało powiedziane. Tuszowanie własnej niekompetencji, braku zdolności do zarządzania zespołem ludzkim jakim są urzędnicy miejscy, brak współpracy z Radą Gminy, itd.itd., niczego już nie zmieni przed wyborami. Następca Pana Burmistrza odziedziczy niezły pasztet i nie jednego trupa w szafie. Szczerze się dziwię jak słyszę ile osób chciało by piastować to stanowisko. Powodzenia.

135


Marku... ~Marku... (Gość)05.06.2018 21:59

Rozliczyliście się z podatku , przecież kasa była dana na komunie, oto film nagrany

30


gość ~gość (Gość)05.06.2018 13:47

Mazur i inne betony przez nich sie cofamy......

2211


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat