ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Restauracja Sowiduch - wyjątkowe miejsce w sercu Karkonoszy

Czwartek, 01 października 2020 778
Jeśli planujesz wybrać się do Karpacza, to koniecznie w planie tej podróży musi znaleźć się miejsce magiczne, które urzeknie niebanalnymi smakami i wyjątkowym klimatem. To Sowiduch - restauracja i browar w jednym.

Wybór restauracji w Karpaczu nie jest łatwym zadaniem, z którym musi się zmierzyć każdy turysta. Miejsc, gdzie serwowane są posiłki jest bez liku, od zwyczajnych barów, w których można po prostu zjeść, aż po wyjątkowe restauracje, w których klient ma do czynienia z prawdziwą sztuką kulinarną. Jeżeli decydujecie się skosztować czegoś niezwykłego, to naprzeciw oczekiwaniom wychodzi restauracja Sowiduch.

 

To wyjątkowe miejsce znajduje się w samym sercu Karpacza. Obecnie jest to największa restauracja w tym mieście. Nawet najbardziej wybredny smakosz z pewnością będzie zachwycony bazującą na tradycyjnych przepisach staropolską kuchnią z nowoczesnym charakterem. Wszystkie produkty, z których serwowane są potrawy, pochodzą od lokalnych dostawców. Nawet naturalne zioła i przyprawy, pozyskane od karkonoskich zielarzy. Na uwagę zasługuje chociażby kwaśnica pasterska, placek pasterski oraz golonka w piwie. Z kolei dla amatorów słodkości dostępne są rozmaite desery. W menu znajdują się także dania wegetariańskie.

 

Oprócz walorów smakowych, niezwykle istotne są też doznania wzrokowe. Za sprawą staropolskiego wystroju restauracji, stworzony jest wyjątkowy klimat, który powoduje, że serwowane potrawy smakują jeszcze lepiej. Ściany lokalu zdobione są drewnianymi płaskorzeźbami. Wnętrze Sowiducha ubrane jest w historię regionu. Zobaczyć tam można postacie i sceny z ich życia oraz ludzi, którzy tworzyli historię miasta i okolicy. Restauracyjni goście zasiadają w towarzystwie poszukiwaczy minerałów, zielarzy czy pasterzy. Kolejnym bardzo ważnym elementem atrakcji jest regionalny browar, który znajduje się w restauracji Sowiduch.

 

Powstaje tam piwo, które warowne jest w oparciu o własne receptury i dostępne jest wyłącznie dla gości restauracji. Mało tego, na sali restauracyjnej widoczna jest instalacja do warzenia piwa, a dzięki temu, można podejrzeć pracę piwowara, który w określonych porach dnia pojawia się w pobliżu instalacji. Restauracja Sowiduch z pewnością może być polecana jako miejsce rodzinne. Jest do tego należycie przygotowana. Chociażby obszerne stoły, przy których może zasiąść nawet bardzo liczna rodzina. Dla dzieci przygotowano kącik zabaw, w którym mogą się beztrosko bawić, pozostając pod czujnym okiem obsługi. Mali goście znajdą tam gry, książeczki i zabawki.

 

Restauracja jest gotowa przyjąć także tych najmłodszych oraz ich rodziców. Dostępne są bezpieczne foteliki, w których dzieci mogą być karmione. Ponadto, w toalecie, do dyspozycji jest profesjonalny przewijak dla niemowląt. To tylko skromna zapowiedź tego czeka na gości restauracji Sowiduch w Karpaczu. Jedno jest pewne, przekroczenie progu tego niezwykłego lokalu jest gwarancją rozkoszy podniebienia, czarującej atmosfery i znakomicie spędzonego czasu.

 


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat