Resort zdrowia: rozpoczynamy akcję szczepień w szkołach; sprawdzamy, ile jest deklaracji

PAPKraj Poniedziałek, 13 września 202132 2376
Rozpoczynamy akcję szczepień przeciw COVID-19 w szkołach - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Sprawdzamy, ile jest deklaracji od rodziców - dodał. Jak mówił, jeżeli akcja nie będzie satysfakcjonująca, to MZ razem z MEiN będzie prowadzić kampanię na rzecz szczepień.

Szef MZ pytany był w poniedziałek na konferencji prasowej o zapowiedzianą akcję szczepień przeciw COVID-19 uczniów w szkołach.

 

"Rzeczywiście rozpoczynamy akcję szczepień. Na razie będziemy patrzyli, ile jest zebranych deklaracji" - odpowiedział Niedzielski. Zaznaczył, że nie ma jeszcze zbiorczej liczby, ile w skali kraju deklaracji złożyli rodzice, którzy chcą, by ich dzieci zostały zaszczepione w punktach szczepiennych w szkołach.

 

"Nie mniej jednak przypominam, że część dzieci - około 30 proc. - zaszczepiła się już w tym okresie przed rozpoczęciem roku szkolnego. A więc zobaczymy, jak ta akcja będzie przebiegała" - powiedział minister zdrowia. "Jeżeli by się okazało, że ona nie jest powiedziałbym satysfakcjonująca z punktu widzenia obrony przed rozwojem epidemii, to oczywiście będziemy razem z Ministerstwem Edukacji i Nauki prowadzili kampanię, akcję - te wszystkie środki zachęcające, bo cały czas opieramy się założeniu o dobrowolności szczepienia" - dodał.

 

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19, szczepienia przeciwko COVID-19 są dobrowolne. Szczepione mogą być osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież od 12. roku życia. Decyzja w zakresie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia należy do ich rodziców. Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia szczepione mogą być szczepione dwoma preparatami firm Pfizer/BioNTech i Moderna.

 

Od 1 września dyrektorzy szkół zbierają deklaracje od rodziców, którzy chcieliby, by ich dzieci były zaszczepione w punktach szczepień organizowanych na terenie szkół. Towarzyszy temu akcja informacyjna w szkołach na temat szczepień skierowana do uczniów, rodziców i nauczycieli. W tym tygodniu, zgodnie z zapowiedziami MEiN, mają ruszyć szczepienie w szkołach, tam gdzie będą chętni do zaszczepienia.

 

Jak zapowiedział w ubiegłym tygodniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w zależności o tego, ile zostanie złożonych deklaracji, dyrektorzy będą decydować, czy rzeczywiście potrzeba stworzyć dodatkowy punkt szczepień w szkole, czy zorganizować grupowe przejście do punktu szczepień powszechnego lub populacyjnego. (PAP)


Zainteresował temat?

2

8


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

kraku ~kraku (Gość)14.09.2021 10:41

Powinni wreszcie stworzyć prawo kto się nie zaszczepi kara 50 tysięcy złotych. Problem zostanie rozwiązany od razu polecą się szczepić.

714


piotrkowianka z Targ ~piotrkowianka z Targ (Gość)14.09.2021 10:50

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 537 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Resort przekazał, że minionej doby z powodu COVID-19 zmarło osiem osób.
Miesiąc,półtora i będzie obowiązek szczepień !!!!
I możecie sobie psioczyć.

38


jak ~jak (Gość)14.09.2021 08:17

dlaczego za każdym razem przed przyjeciem preparatu każdy musi DOBROWOLNIE podpisać zobowiązanie ,które zdejmuje odpowiedzialności ze wszsytkich ,producenta ,medyka ,ministra ? dlaczego nie są podawane przypadki śmiertelne po przyjęciu preparatu ? dlaczego nie leczą tylko podają preparat ? pytań wiele a odpowiedzi ? GADOWSKI sporo wyjaśnia i nie tylko on

162


Hajka ~Hajka (Gość)13.09.2021 21:33

W przyszłości młodzi jak będą dobierać sobie żonę czy męża to będą się pytać czy został zmodyfikowany genetycznie.

147


Zaciekawiony ~Zaciekawiony (Gość)14.09.2021 11:03

A kto z was, w tym roku, szczepi się na GRYPĘ?

41


j. ~j. (Gość)13.09.2021 23:22

Antyszczepionkowcy, łapy precz od naszych dzieci! Dzieci mają prawo być zaszczepione na COVID. Nie wolno robić na dzieciach eksperymentów medycznych i narażać je na zachorowanie na COVID, a zgodnie z aktualną wiedzą medyczną tylko szczepionki mogą temu zapobiec!

1014


byczek ~byczek (Gość)13.09.2021 19:39

Szczepić obowiązkowo i nie przejmować się motłochem!

1229


komentarz ~komentarz (Gość)14.09.2021 06:41

Ilość kciuków w dół lub w górę pod komentarzami napawa optymizmem.

32


Halyna ~Halyna (Gość)13.09.2021 18:32

Wprowadzić obowiązek szczepień i nie patyczkować się z ciemnotą !

1232


Koi ~Koi (Gość)14.09.2021 04:34

Panie Niedzielski dla Pana to tylko pawulon zostaje ... 1strzal dawka razy2

54


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat