Resort finansów ostrzega przed fałszywymi mailami dot. systemy e-Deklaracje

PAPKraj Poniedziałek, 17 lutego 20201 2017
Ostrzegamy przed fałszywymi wiadomościami e-mail, które zawierają informacje o pomyślnie wysłanych zeznaniach do systemu e-Deklaracje Ministerstwa Finansów (MF) - przestrzega resort finansów. Od soboty można rozliczyć swój PIT przez internet. Do poniedziałku złożono ich 340 tys.

"Informujemy, że udostępnione przez Krajową Administracje Skarbową (KAS) zeznania podatkowe PIT-37, PIT-38, PIT-36 i PIT-28 dostępne są wyłącznie w usłudze Twój e-PIT na stronie podatki.gov.pl. MF i KAS nie wysyłają do podatników żadnych wiadomości e-mail podczas składania zeznań podatkowych" - podkreślono na stronie internetowej.

 

Ministerstwo dodało, że takie wiadomości należy traktować jako niebezpieczne i je usuwać.

 

Od soboty 15 lutego można rozliczyć swoją deklarację przez internet. Wśród tegorocznych zmian są możliwości złożenia elektronicznego PIT-28 lub PIT-36, obok znanych już z ubiegłego roku formularzy PIT-37 i PIT-38.

 

Resort finansów poinformował, że do godz. 13.30 w poniedziałek złożono 340 tys. e-deklaracji. (PAP)


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

j. ~j. (Gość)17.02.2020 20:07

Na marginesie: Należy zawsze odróżniać e-PIT, który jest nową usługą dostępną od ub. roku polegającą na udostepnieniu na stronie Min. Finansów naszego zeznania podatkowego, które możemy zaakceptować, albo zmienić, od systemy e-deklaracje, który jest dostępny od kilku lat i polega na możliwości samodzielnego sporządzenia zeznania i wysłania do fiskusa po elektronicznym podpisaniu za pomocą podania kwoty przychodu z ub. roku. Zauważyłem, że zarówno w tym, jak i w ub. roku w różnych publikacjach używa się tak beztrosko jednego i drugiego zwrotu "e-deklaracje" i "e-PIT", bez wyraźnego zaakcentowania, ze jest to bynajmniej jedno i to samo.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat