Reprezentowała nasz powiat podczas Biegu po Nowe Życie

ePiotrkowKraj Piątek, 20 września 20190 2837
Powiat piotrkowski miał swoją reprezentację podczas Biegu po Nowe Życie. Impreza odbyła się już po raz 15., skupia osoby po przeszczepie narządów, ale udział (i to czynny) biorą w niej również celebryci i sponsorzy. Wszyscy chcą pokazać, że po przeszczepieniu można prowadzić normalne, aktywne i ciekawe życie.

Ładuję galerię...

- Zaproszenie do udziału w Biegu o Nowe Życie dostałam od Stowarzyszenia Transplantacji Serca im. Zbigniewa Religi, bo to zamknięta impreza – mówi Magda Dura, mieszkanka powiatu piotrkowskiego, która 3 lata temu przeszła przeszczep serca. - W tym roku w Wilanowie został pobity rekord, bo pobiegły 102 sztafety, każda składa się z 3 osób: znanej osoby (aktor, sportowiec, piosenkarz czy profesor transplantologii), osoby po przeszczepie i sponsora. Tegoroczna edycja była wspaniała, pod każdym względem, niesamowita atmosfera, wspaniali ludzie!

 
Od początku roku do końca sierpnia we wszystkich ośrodkach w Polsce przeszczepiono 94 serca, pod koniec sierpnia na Krajowej Liście Oczekujących na Przeszczepienie było 469 pacjentów. A przecież to tylko jeden z narządów, na które czekają chore osoby. Bieg po Nowe Życie to wydarzenie, które ma sprawić, że zabiegów przeszczepień będzie się wykonywało w Polsce więcej. Osoby po przeszczepieniach idą w sztafetach nordic walking w towarzystwie osób znanych z ekranów telewizyjnych, planów filmowych, desek teatralnych, scen muzycznych i kabaretowych, aren sportowych, i mediów, lekarzy oraz przedstawicieli partnerów wydarzenia dając świadectwo, że transplantacja to nowe życie. W tegorocznej edycji pobiegli m.in. Rafał Zawierucha, Jolanta Fraszyńska, Przemysław Saleta, Olga Kalicka, Szymon Wydra, Piotr Zelt, Jarosław Boberek, Elżbieta Romanowska Jarosław Kret i wiele innych znanych osób.

 
Bieg po Nowe Życie to inicjatywa społeczna, której celem jest edukacja w zakresie transplantacji narządów. Bieg po Nowe Życie buduje społeczne poparcie dla transplantacji, upowszechnia świadectwa woli i świadome dawstwo narządów.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat