Renata Przemyk na Festiwalu Uśmiechu

Czwartek, 15 października 20150 1484
Festiwal Uśmiechu Trybunały 2015 zainaugurował koncert Renaty Przemyk. Na scenie piotrkowskiego MOK-u wokalistka zaprezentowała się wraz z zespołem Acoustic Trio. Przemyk, uchodząca za jedną z najwybitniejszych polskich artystek, zabrała publiczność w pełną magicznych dźwięków podróż po swym muzycznym świecie.

Ładuję galerię...

Koncert Renaty Przemyk zainaugurował w czwartek, 15 października Festiwal Uśmiechu Trybunały 2015. Jedna z najwybitniejszych polskich artystek, wokalistka i kompozytorka, laureatka wielu muzycznych nagród, w tym Fryderyków, mająca w swej dyskografii trzynaście albumów, na scenie w Piotrkowie zaprezentowała się wraz z zespołem Acoustic Trio. Bez wątpienia występ Renaty Przemyk można zaliczyć do najbardziej udanych i nastrojowych koncertów, jakie odbyły się w naszym mieście w ostatnich latach. Wokalistka zaśpiewała utwory, zarówno ze swojej najnowszej płyty „Rzeźba dnia”, jak i te z początków swej muzycznej kariery. Podczas trwającego przeszło godzinę występu można było usłyszeć takie piosenki, jak: „Alice”, „Co tam niebo”, „Blizna”, „Jakby nie miało być”, „Dwojedno” czy „Kochana” i „Babę zesłał Bóg”. Za sprawą gitary akustycznej, gitary basowej, bębenków – darbuka i djembe, dzwonków wiatrowych, dźwięcznie brzęczących bransoletek, a przede wszystkim niepowtarzalnego głosu Renata Przemyk zabrała publiczność w niezwykłą podróż pełną magicznych dźwięków. W świat swojej muzyki, o którym mówi: – Nigdy to nie był jeden gatunek. Zawsze to były mixy, połączenia wręcz czasem niepasujących do siebie stylów. Najważniejsze w tym wszystkim jednak zawsze były emocje – coś co ja mogę przeżywać, co będzie poruszać słuchaczy, bawić i wzruszać, co będzie jakieś… Najgorsza byłaby obojętność.

 

W kolejnym dniu Festiwalu Uśmiechu, w piątek, publiczność będzie mogła zobaczyć występ kabaretów Hrabi i Jurki, w spektaklu „Aktorem w płot”. 

                                                                                                                 Agawa        


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat