artykuł sponsorowany

René Goscinny znów porwie Cię w podróż ku dziecięcym fantazjom

Poniedziałek, 22 lutego 2021 575
Jeśli choć raz, Drogi Czytelniku, miałeś w rękach przygody Mikołajka, zanurzyłeś się w jego wyrazisty, dziecięcy, a jednocześnie rozbrajająco krytyczny świat chłopięcej codzienności, ani chwili nie zawahasz się przed sięgnięciem po nową dawkę niezapomnianych, literackich wrażeń od René Goscinny'ego.

Najzabawniejsza książka o chłopcu, który przyciąga kłopoty, jak magnes, a jednocześnie posiada nieopisaną moc wychodzenia z nich bez szwanku, powraca, niosąc z sobą jeszcze większą dawkę soczystego, wartościowego humoru.

 

Ukochany bohater literatury dziecięcej powraca

 

To na ten moment czekałeś, śledząc kolejne nowości pojawiające się na rynku literatury dziecięcej. Zbiór "Mikołajek. Mama, tata i banda urwisów" jest już dostępny w księgarniach, co oznacza, że czeka Cię kolejna, niezwykła wyprawa do świata marzeń, wyobrażeń i rozważań uroczego malucha o zaskakująco mocnym charakterze. Poznaj jego kolejne przygody, dowiedz się co myśli o przedziwnych dorosłych, których spotyka każdego dnia na swej drodze, o ich rozważnych i nierozważnych poczynaniach, o tym, co cieszy, co śmieszy, co im, ale i jemu towarzyszy.

 

Wielka moc „Mikołajka”, doskonale opisanego i przezabawnie zilustrowanego, tkwi przede wszystkim w tym, jak bardzo realny jest jego świat, jak bliska wielu z nas jest jego ciekawość, ale i krytycyzm. A może przeciwnie, daleko nam do tego uporczywie dokazującego malca, a bliżej do ekscentrycznych dorosłych, których równie dobrze można by określić mianem bandy urwisów, gdyby nie ich wiek i oczywiście poprawność literacka.

 

Podróż do świata dziecięcych fantazji

 

Po raz kolejny daj się porwać niecodziennym przygodom, przypomnij sobie wizerunek świata, jaki dostrzegają dzieci, pozwól swoim pociechom poznać ponadczasowe sztuczki, psoty i wybryki, w których tytułowy bohater jest mistrzem. Wielka kolekcja opowieści o pozornie nudnej codzienności i szczególnych okazjach, które stanowią epickie preludium do wielkich katastrof, znów wywoła uśmiech na Twojej twarzy, niezależnie od tego, ile masz lat.

 

Co jeszcze może Cię zaskoczyć?

 

Otóż dosłownie wszystko. Dowiedz się, dlaczego „Tata jest konający” i co się wydarzyło, a lepiej by było, gdyby jednak nie miało miejsca, podczas urodzin Kleofasa. Poznaj od zupełnie innej strony Bunię i zajrzyj, byleby niezauważenie, za próg mieszkania nowych sąsiadów.

Ciesz się razem z Mikołajkiem każdym udanym kawałem i przeżywaj niezapomniane chwile, powracając do własnych, dziecięcych wizji otaczającego świata. Śmiej z ilustracji, oddających co do joty jego odjazdową rzeczywistość i rozkoszuj prawdziwym kunsztem literackim autora. Na taką przyjemność obcowania z ulubionym, ponadczasowym bohaterem warto było czekać.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat