Remontują wieżowiec przy Słowackiego

ePiotrkow Czwartek, 15 sierpnia 201314 7001
Ocieplenie, malowanie klatek schodowych, remont balkonów – to tylko niektóre z prac wykonanych w wieżowcu przy ulicy Słowackiego. Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Juliusza Słowackiego przeprowadziła w wieżowcu remont generalny.

- Na ociepleniu remont się nie kończy. Oprócz tego remontujemy kompleksowo balkony, malujemy klatki schodowe, wymieniamy zawory termostatyczne w mieszkaniach oraz podejścia pod te zawory – mówi Władysław Michalak, prezes spółdzielni.

Jak dodaje, dzięki takiemu ociepleniu budynku, spółdzielnia zaoszczędzi na węglu, a tym samym mieszkańcy bloku na pewno zaoszczędzą na ogrzewaniu. Ostateczny koszt remontu znany będzie dopiero po zakończeniu prac.

MW


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Coś tu jest nie tak... ~Coś tu jest nie tak... (Gość)16.08.2013 13:25

"Piotrkowianin" napisał(a):


Kładzie, kładzie... Owszem można się dogadać, ale wówczas w razie jakiejś awarii czy przecieku ponosi się samemu koszty napraw.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga16.08.2013 12:09

"Cos-tu-jest-nie-tak..." napisał(a):
Ludzie porobili sobie własne małe remonty balkonów, a tu teraz wszystko zrywają i kładą wszędzie od nowa płytki itp.

Spółdzielnia kładzie płytki na balkonie? Niemożliwe. A po co zrywają? Można się chyba z ekipą dogadać, żeby nie zrywali.

00


Coś tu jest nie tak... ~Coś tu jest nie tak... (Gość)16.08.2013 10:11

faktycznie ocieplają chyba większość bloków należących do tej spółdzielni, ale jakim kosztem i w jaki sposób? Przede wszystkim czynsz w górę, choć od lat płaci się na tzw. fundusz remontowy, więc czy to zgodne z prawem, że jeszcze teraz dodatkowo za "remont" trzeba przez kilka lat dopłacać? Nikt o zamiarach ocieplania nie informował. Ludzie porobili sobie własne małe remonty balkonów, a tu teraz wszystko zrywają i kładą wszędzie od nowa płytki itp. (aż żal ludzi i ich pracy i pieniędzy). Na dodatek ekipy też pozostawiają dużo do życzenia. Widać i słychać (panowie nie oszczędzają na słowach),że to chyba w większości ludzie z łapanki niewiele znający się na rzeczy.Co oznacza, że lada chwila zapewne znów będzie wszystko pękać i przeciekać...Brak słów.

00


c.o. na węgiel ? ~c.o. na węgiel ? (Gość)16.08.2013 07:59

To zadziwiające ...że Spółdzielnia Słowackiego w dalszym ciągu ogrzewa bloki węglem :-)))

00


piotrkow ~piotrkow (Gość)15.08.2013 21:15

ale kogo to interesuje?? widocznie slabiutkim dziennikarzyna skonczyly sie tematy i takimi bzdurami trzeba sie zajac. po co piszecie takie bzdury?? niedlugo bedziecie informowac ze na skrzyzowaniu zesral sie kon:)

01


czas zacząć!!!!!! ~czas zacząć!!!!!! (Gość)15.08.2013 20:00

Dlaczego mieszkańcy Sp-lni utrzumują prezesów,księgowe i innych, zamiast zakładać wspólnoty mieszkaniowe i płacić 200-300 zł.

00


Remont generalny???? ~Remont generalny???? (Gość)15.08.2013 16:07

Remont generalny??????? Jaki remont? Remont generalny jest wówczas, gdy oprócz wymiany stolarki, założenia ocieplenia, otynkowania i pomalowania na zewnątrz i wewnątrz wykonuje się JESZCZE wymianę wewnętrznych instalacji - kanalizacyjnych, wodociągowych, elektrycznych i gazowych oraz remont dachu. Wówczas jest to REMONT GENERALNY. To co jest robione w tym wieżowcu to jest kosmetyka, a nie remont generalny. Podaję to, aby mieszkańcy nie dali się spółdzielnianemu gadaniu oszukać. W Piotrkowie od lat 60 wieku XX w żadnym, podkreślam w żadnym budynku nie było wykonywanych REMONTÓW GENERALNYCH. Wszystkie te robione remonty tak przez spółdzielnie, jak i administracje i miasto nie są REMONTAMI GENERALNYMI. Dlatego mamy ruiny z domów lub całkowite wyburzenia, bo to załatwia problem remontów. Pozdrawiam. Majster murarski.

00


dobrodobro ~dobrodobro (Gość)15.08.2013 15:17

estetyka tych ocieplanych bloków jest fatalna, jakieś paski, wzorki, żółte, pomarańczowe...tragedia.

00


wiedza ~wiedza (Gość)15.08.2013 13:16

Jest w tym cel spółdzielni

00


aaa ~aaa (Gość)15.08.2013 13:11

wszystko pieknie ale z tego co slyszalem czynsz sporo do gory pojdzie

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat