Remont przy Wojska Polskiego 2 na finiszu. Kiedy przeprowadzka biblioteki?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 22 marca 202028 8809
Już w 2019 roku do budynku przy Wojska Polskiego 2 w Piotrkowie miała przenieść się nasza Biblioteka Pedagogiczna. Tymczasem remont obiektu wciąż trwa? Jak długo jeszcze?

Przeprowadzka jednej z piotrkowskich bibliotek jest jednym z elementów projektu „Rewitalizacja terenów Podzamcza – Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim”, który otrzymał ponad 21 milionów złotych unijnego dofinansowania. Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna przeniesie się z budynku przy Wojska Polskiego 122E do tego przy Wojska Polskiego 2 (przy placu Pofranciszkańskim), który od lat stoi pusty i niszczeje. Właścicielem tego ostatniego jest Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego.


Nieruchomość to własność województwa, ale za remont odpowiadają dwa samorządy: województwa łódzkiego i Piotrkowa Trybunalskiego.


Zakres robót budowlanych przewidywał: budowę nowego parkingu i przebudowę dojść i dojazdów do budynku, nadbudowę istniejącego budynku wraz z montażem nowego dachu, gruntowny remont części istniejącej obejmujący m.in. wymianę, przebudowę i rozbudowę wszystkich przyłączy instalacyjnych do sieci zewnętrznych (wodno-kanalizacyjnych, energetycznych, centralnego ogrzewania, kanalizacji deszczowej); kompleksową wymianę wszystkich instalacji wewnętrznych (wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych, elektrycznych oświetleniowych i zasilających); montaż nowych instalacji teleinformatycznych, alarmowych i ostrzegawczych oraz wentylacji mechanicznej; montaż nowej stolarki okiennej i drzwiowej wraz z termomodernizacją budynku; wykończenie wnętrz dostosowujące budynek do obecnie obowiązujących standardów.


Wartość zadania przed rozpoczęciem prac wyceniano na 6,7 mln zł, a remont miał trwać do końca 2019 roku. O to, dlaczego jeszcze się nie zakończył zapytaliśmy w Wydziale Inwestycji i Remontów Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego.


- Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego nadzoruje tę inwestycję. Zakończenie jej jest planowane na koniec czerwca tego roku – mówi Wojciech Dąbrowski, p.o. naczelnika Wydziału Inwestycji i Remontów, Zarząd Nieruchomości Województwa Łódzkiego. - Jest to termin zakończenia prac budowlanych i przekazania pomieszczeń nowym użytkownikom, po uzyskaniu wszystkich wymaganych prawem odbiorów i pozwoleń. Wprowadzanie nowych użytkowników ma nastąpić w lipcu 2020 r. Dotychczasowe prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem, wynikającym z umowy i nie przewidujemy zmiany założonego terminu. Ponieważ jednak remont dotyczy zabytkowego budynku, prace wymagają szczególnej staranności. Łączny koszt inwestycji wyniesie ok. 9 mln zł.


Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna będzie głównym, ale nie jedynym użytkownikiem wyremontowanego obiektu. W pozostałych pomieszczeniach znajdą swoje siedziby inne jednostki wojewódzkie, które obecnie korzystają z wynajmowanych pomieszczeń w różnych, odległych od siebie lokalizacjach w Piotrkowie Trybunalskim. Będą to filie: Wojewódzkiego Biura Geodezji, Zarządu Dróg Wojewódzkich, Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego w Łodzi oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej.


Obecna siedziba Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się w wynajmowanych pomieszczeniach budynku należącego do Firmy Hanpol Sp. z o.o. z Piotrkowa Trybunalskiego.


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.03.2020 21:48

Świetna lokalizacja, na drugim końcu miasta od uczelni. I Pytanie, po co dwie obok siebie.
Ponadto jest budynek po bibliotece na Jerozolimskiej. , który by tę bibliotekę pomieścił, jak już chcą, aby było daleko.

00


gość ~gość (Gość)22.03.2020 08:46

Po co kolejny budynek na bibliotekę, skoro obok kolos mediateka? Połączyć to w jedno, pozwalniać ludzi - miasto oszczędzi.

142


Alan ~Alan (Gość)23.03.2020 18:53

Tak się rozdaje publiczne pieniądze czyli niczyje i nieswoje, bez pojęcia i jakiejkolwiek logiki.

10


annnnn ~annnnn (Gość)22.03.2020 08:21

Jeśli już to jest to Biblioteka Pedagogiczna. Biblioteką wojewódzką była ale kiedy było województwo piotrkowskie ;)

50


gość ~gość (Gość)23.03.2020 14:53

Na tę biblioteki poszło tyle kasy. Dwie biblioteki obok siebie. Nienormalne

52


erwinek ~erwinek (Gość)23.03.2020 11:53

wyceniano na 6,7 mln zł, a remont miał trwać do końca 2019 roku .- Dotychczasowe prace przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem, wynikającym z umowy. Czy ktoś może mi wytłumaczyć te dwa zdania z artykułu .Skoro remont miał trwać do końca 2019 to dlaczego przebiega zgodnie z harmonogramem a może ja nie rozumiem pojęcia harmonogram.

90


Jurpiog ~Jurpiog (Gość)22.03.2020 10:54

Zabytkowy budynek?
Kiedyś takie też były przy tej samej ulicy. Mam na myśli ul. Wojska Polskiego 121 i 123, byłe koszary 25 Pułku Piechoty. W czasach PRL-u była tam Sp - nia "Telsin".Obecnie jest tam Kaufland. Rozebrano je mimo że były zabytkowe i podlegały ochronie konserwatora zabytków. Jak to było możliwe? Może ktoś wie?

160


gość ~gość (Gość)23.03.2020 08:23

Biblioteka jest biblioteka. Wszystkie cele są jednakowe czyli klient -czytelnik, czy dziecko czy dorosły. Chyba dużo się dzieje w mediatece dla dzieci i dorosłych. Po co rozdrabniać?

60


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)22.03.2020 14:09

Można - można ??? Tu powinna być część Starej Biblioteki.
Stara Biblioteka jako część reprezentacyjna a wyremontowany budynek to czytelnia, wypożyczalnia i magazyn książek. Ponadto kolejne wolne budynki na terenie, gotowe do adaptacji .............. i piękny kompleks biblioteczny. Ponadto Miasto dusi się z imprezami - Pl. Pokoszarowy wspaniały na organizowanie wszelkiego rodzaju występów. ...........

63


gość ~gość (Gość)22.03.2020 09:41

Kolejna biblioteka i będą dwie obok siebie? I do każdej moze sie zapisac kazdy. Po co pytam?

164


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat