Remont lądowiska przy piotrkowskim szpitalu im. Mikołaja Kopernika

ePiotrkow Czwartek, 13 grudnia 201811 3909
Lądowisko przy Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim jest wyłączone z użytkowania. Powód to modernizacja związana ze zmianą przepisów dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
fot.: Ł. Michalczyk
fot.: Ł. Michalczyk

- Zdemontowane zostaną oprawy oświetleniowe, wykonane będzie oznakowanie dzienne i oznakowanie poziome, zamontowana zostanie lampa identyfikacyjna i wskaźnik kierunku wiatru, skorygowana będzie ścieżki podejścia - wyjaśnia Ewa Tarnowska-Ciotucha, rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. Koszt to 170 tys. zł. Szpital sfinansuje prace z własnych pieniędzy. Po zakończeniu prac na lądowisku śmigłowce będą mogły z niego korzystać całodobowo, co do tej pory nie było możliwe.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.12.2018 21:48

Po co to londowisko przy tej wykanczalni. Większość przypadków odsyła się do Łodzi. Wystarczy budowa prosektorium od strony ul Rakowskiej.

20


gość ~gość (Gość)15.12.2018 11:28

A ile tam ląduje tych śmigłowców szkoda kasy cbyba że niema na co wydać

20


... bleble ... ~... bleble ... (Gość)14.12.2018 18:17

... a dlaczego lądowisko od początku nie było przystosowane do przyjmowania śmigłowców całodobowo? Przecież wiadomo, że w naszej szerokości geograficznej w miesiącach jesienno-zimowo-wiosennych dzień mamy krótki i jest ciemno a dodatkowo opady pogarszają widoczność. Przecież to wiedzą już dzieci w najmłodszych klasach w szkole. Tylko u nas w Polsce najpierw robi się coś "rzekomo tanio" w przetargu a następnie prace dodatkowe kosztują tyle samo co te w przetargu. Tak sprytnie omija się prawo u nas i wywala tych co chcą coś zrobić dobrze i w odpowiedniej cenie. Tak Polska właśnie! Zero odpowiedzialności!

10


gość ~gość (Gość)14.12.2018 09:54

Co wy za głupoty gadacie choć lotnisko jest od wielu lat to i tak śmigłowce lecą gdzie indziej

30


gość ~gość (Gość)13.12.2018 14:07

Bardzo mądra i potrzebna inwestycja!
Przydałoby się rozbudować pas startowy na piotrkowskim lotnisku i rrozwinąć róch pasażerski małych samolotów na trasach międzymiastowych oraz z dużymi portami lotniczymi w kraju. ;)

112


X2 ~X2 (Gość)13.12.2018 18:18

Nie ma na co wydawać kasy? co to te latawce są tak duże ,że się na takim lądowisku nie mieszczą?. Tak się w kraju marnotrawi bezmyślnie publiczne pieniądze a teraz w szczególności bo szpital Rakowska to porażka i upadająca firma błąd goni błąd i uciekający lekarze stąd a może komuś bardzo zależy by szpital upadł

15


kloe ~kloe (Gość)13.12.2018 15:03

Rzecznik prasowy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, Ewa Tarnowska-Ciotucha nic tu nie wyjaśnia. Zwłaszcza tego, co to są ten płaszcz TLOF i opaska FATO.

50


gość ~gość (Gość)13.12.2018 12:54

To może od razu wybudować pas startowy dla samolotów pasażerskich? Lotnisko międzynarodowe w PT się należy!

114


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat