Remont Wojska Polskiego może być prowadzony pod ruchem?

Strefa FM Poniedziałek, 11 listopada 201929 9174
Modernizacja ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie i jej zamknięcie na odcinku od Al. Armii Krajowej do wiaduktu PKP powoduje znaczne utrudnienia i korki w mieście. Mieszkańcy zastanawiają się, czy prace mogłyby być prowadzone pod ruchem. Prezydent Krzysztof Chojniak tłumaczył na antenie Strefy FM Piotrków, że jest to niemożliwe ze względu na zaawansowanie tej inwestycji.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Prezydent Piotrkowa przyznał w programie „O tym się mówi”, że takie pytanie otrzymuje od mieszkańców niemal każdego dnia. - Mieszkańcy często nie znają zakresu robót i pytają, czy nie można wykonywać modernizacji jednocześnie puszczając ruch jednym pasem, a na drugim wykonywać prace. Gdyby modernizacja dotyczyła tylko nawierzchni, asfaltu, podbudowy i chodnika, to wtedy moglibyśmy tak zrobić. My jednak prowadzimy bardzo zaawansowane prace dotyczące całej infrastruktury podziemnej, praktycznie wszystkie media. Przypomnę, że tam kanalizacji deszczowej nie było, więc ją wykonujemy. Wszystkie inne, czyli sieć wodociągowa, kanalizacja sanitarna są wymieniane na nowe. Przede wszystkim z tego powodu nie można tam dopuścić częściowego ruchu - mówi Krzysztof Chojniak.

 

Istotną przeszkodą do prowadzenia prac pod ruchem jest także renowacja koryta rzeki Strawy. - Ono na pewnym odcinku będzie miało zmieniony bieg o mniej więcej dwa metry. To powoduje, że ten odcinek na pewien czas musi być wyłączony z ruchu kołowego - dodaje prezydent.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Anastazja ~Anastazja (Gość)12.11.2019 06:42

To jest tak jak w mieście robi się na łapucapu byle tylko zabłysnąć jaki to jestem dobry Prezydent. Najpierw Mediateka na kredyt a teraz remont głównej ulicy w tym samym czasie gdy jest budowa autostrady A1. Ciekawe z czego zrobi remont Ciepłowni i za co kupi autobusy do MZK?

97


gość ~gość (Gość)13.11.2019 09:00

Ludzie, za przeproszeniem, szukacie miodu w d***. Nigdy się Wam nie dogodzi. Jak dziury w drodze to gadacie, że nic nie robią, jak remotują to afera bo korki. We wszystkich miastach tak to wyglada i nie da się uniknąć korków. Kto chce ten znajdzie sposób, żeby je ominąć. Ja jakoś sobie radzę. Ale najlepiej to po prostu wszystko i wszystkich krytykować.

61


hehahah ~hehahah (Gość)12.11.2019 15:43

i tak tamtędy nie jeżdżę - mam to gdzieś :)

23


gość ~gość (Gość)12.11.2019 08:46

Ciekawe kiedy racza wyremontować rossvelta bo na ścieżkę rowerową na wroniej to jest stać i inne remnty drug a a na remont Roosevelta to już nie ma funduszy i cisza a podatki to najlepiej im płacić. Masakra to co się dzieje w piotrkowie

52


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)12.11.2019 09:12

Czy praca przy tej inwestycji trwa na dwie zmiany ? Pytam bo nie wiem, pieszo tamtędy nie chodzę. Jeżeli nie, to jest to sposób na skrócenie czasu inwestycji.
Poza tym wyłączyć światła na WP/POW ewentualnie zostawiając WP/Dąbrowskiego, a na skrzyżowaniu Słowackiego/AK w godzinach szczytu przydałby się policjant do kierowania ruchem. Pytanie tylko czy są tacy sprawni w naszej komendzie. Przy okazji byłaby sposobność ukarania kierowców za brak umiejętności.
Reasumując dotychczasową dyskusję: Miasto zamknęło ważną ulice, a wy Piotrkowianie sami sobie radźcie. Miasto nie poczyniło ŻADNYCH działań usprawniających w związku z tą sytuacją.

110


only ja ~only ja (Gość)11.11.2019 21:56

A wiecie co się dzieje na ul.Rolniczej w godz.7-9 i 15-17???? Korki ze wszystkich stron! Przejazd zamykany na 10 min przed przejazdem pociągu i stanie po pół godziny aż będzie otwarty! Wiecznie spóźniony do pracy, dzieci do szkoły- nie da się przewidzieć,ile zajmie pokonanie krótkiego odcinka drogi!!!To są fakty, kto jeździ tamtędy ten wie, o czym piszę!

132


Piotrkowianin Piotrkowianinranga11.11.2019 22:41

Co za dziwni mieszkańcy! Jaki remont pod ruchem, skoro obecnie ulica wygląda tak?:
https://iv.pl/images/63b82bc2aa66ab9a40a76f8e0999a7af.jpg
Wypadałoby najpierw dowiedzieć się o czym się mówi, zamiast robić z siebie głupka.

210


gość ~gość (Gość)12.11.2019 03:39

W Piotrkowie żadna władza nie myślała i nie myśli perspektywicznie! Dlaczego na ul. Rolniczej i Roosevelta nie powstały wiadukty? UE przeznaczyła na te cele duże środki finansowe! Ale co się dziwić nawet po remoncie na stacji nie ma przejść podziemnych!

93


gość ~gość (Gość)11.11.2019 23:41

Popieram i to bardzo, jedna z glownych ulic a jeden pas to parking? Dochodu miasto z tego nie ma a kierowcy ogromne utrudnienie od kilku lat juz
Mowa tu o III luceum i pasa przy nim na armii krajowej !

72


wollf ~wollf (Gość)11.11.2019 22:35

zeby zmnieiszyc korki na miescie wystarczy na wiezdzie do miasta postawic bramki poboru oplat wiazdowych po 10 zl i niebenda jezdzic wte i wewte ci z okolic zwiedzacze i lanserzy

84


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat