Remont Farnej – początek Traktu Wielu Kultur II

Strefa FM Środa, 04 lipca 20125 1938
Remont ulicy Farnej rozpoczął projekt Trakt Wielu Kultur II. Piotrków czeka jednak na dofinansowanie unijne. Pieniądze dzieli Urząd Marszałkowski.

Piotrkowski wniosek znajduje się na liście projektów dodatkowych i musi poczekać na rozliczenie wszystkich zrealizowanych do tej pory w województwie łódzkim.
- Po pierwsze, wniosek musi być przygotowany, trzeba pozyskać pozwolenie na budowę, projekty, uzgodnienia. Po drugie, należy taki wniosek realizować dlatego, że doświadczenie uczy, iż przy końcu okresu programowego pojawiają się nowe pieniądze. Pojawiają się pieniądze wolne, które trafiają do tych, którzy je lepiej wydali. W przypadku naszego województwa, które jest na pierwszym miejscu w kraju w zakresie RPO, szanse, że te pieniądze trafią do nas są bardzo wysokie. Wtedy szuka się projektów w końcówce realizacji, aby można było je dofinansować. Władze Piotrkowa z tego, co mi wiadomo skłaniają się do takiego podejścia - mówi Marcin Bugajski, członek Zarządu Województwa Łódzkiego

Wartość całego projektu Trakt Wielu kultur II to ponad 22 miliony złotych. Obejmuje remont ulicy Farnej, przebudowę ulicy POW, renowację elewacji I LO i Zamku Królewskiego oraz remont fragmentu ulicy Rycerskiej i Rwańskiej.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

P51 ~P51 (Gość)05.07.2012 16:40

"krzysiek71" napisał(a):
Mam nadzieje że Urząd Marszałkowski powstrzyma obłąkańcze wizje pana chojniaka.


Szkoda,że ty nie potrafisz trzymać języka za zębami i bredzisz głupoty...
Abstrahując od Pana Chojniaka, zmiany,remonty,podnoszenie estetyki miasta jest konieczne i nieuchronne.
Należysz chyba do grupy wsteczników, którzy woleliby,by nic nie zmieniać, niech wszystko zarośnie trawa i krzaki-to i tak nic nie będzie widać, a psy będą miały gdzie...
A z drugiej strony - jakby robił tak jak chciałbyś ( czyli - nic) też podniósłby się krzyk,że "nic nie robi".
Zastanówcie się ludziska,czy to nie po stronie waszej mentalności leży problem...?

00


krzysiek71 ~krzysiek71 (Gość)04.07.2012 21:07

Mam nadzieje że Urząd Marszałkowski powstrzyma obłąkańcze wizje pana chojniaka.

00


kkt ~kkt (Gość)04.07.2012 17:19

tak swietnie by bylo. az milo chodzic po miescie jak jest cos zrobione. jedynie wojska polskiego i starowarszawska jeszcze strasza

00


heh ~heh (Gość)04.07.2012 16:11

Cytuję:
oraz remont fragmentu ulicy Rycerskiej i Rwańskiej.

by zachować piotrkowską tradycję remontów.

00


schab ~schab (Gość)04.07.2012 13:07

Oby się udało pozyskać te kaske.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat