ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 do 5 letniego Niepublicznego Liceum Sztuk Plasycznych Villa Arte w Piotrkowie Trybunalskim

Piątek, 29 maja 2020 1756
Niepubliczne Liceum Sztuk Plastycznych Villa Arte w Piotrkowie Trybunalskim działa od 2019 roku. Jest szkołą niepubliczną z uprawnieniami szkoły publicznej. Szkoła podlega Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a merytoryczny nadzór nad jej działalnością sprawuje Centrum Edukacji Artystycznej.

W naszym liceum zdasz maturę i zdobędziesz tytuł zawodowy – plastyk. Obok wszystkich przedmiotów ogólnokształcących, realizowane są przedmioty artystyczne: rysunek i malarstwo, rzeźba, podstawy projektowania, techniki graficzne, fotografia i film, historia sztuki. Przyszłym uczniom proponujemy naukę i rozwój w następujących specjalnościach i specjalizacjach techniki druku artystycznego – grafika warsztatowa, fotografia i film -  fotografia artystyczna. W naszych planach są także techniki malarskie i mural realizowany jako specjalizacja artystyczna.

Szkoła dysponuje dogodnymi warunkami lokalizacyjnymi. Centrum miasta, bliskość przystanków autobusowych, obiektów sportowych i rekreacyjnych. Mamy własną kuchnię i stołówkę. Bardzo dobre warunki lokalowe zapewniają bezpieczeństwo oraz odpowiedni klimat do rozwoju zdolności artystycznych i twórczej osobowości ucznia.

 

O przyjęciu do Niepublicznego  Liceum Sztuk Plastycznych Villa Arte w Piotrkowie Trybunalskim  decydują wyniki egzaminu wstępnego. W tym roku egzamin będzie obejmował tylko część praktyczną - będą to zadania z rysunku, malarstwa i  kompozycji przestrzennej. Dostosowując się od potrzeb, zgłaszanych przez kandydatów organizujemy konsultacje. W tym roku ze względu na sytuację związaną z epidemią, wszelkich informacji udzielamy telefonicznie. Możliwe jest także, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym, i zachowaniu sanitarnej ostrożności, odwiedzenie szkoły, zapoznanie się z warunkami nauki uczniów oraz uzyskanie szczegółowych informacji na miejscu.

 


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat