Rekordowa liczba zakażeń w Piotrkowie i powiecie od początku epidemii

ePiotrkowRegion Środa, 23 września 202022 17058
Aż 40 nowych zakażeń koronawirusem odnotowano minionej doby w Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim. Sześć z nich dotyczy mieszkańców miasta. To zdecydowanie najwięcej przypadków zakażenia SARS-CoV-2 na ziemi piotrkowskiej od początku epidemii. To efekt pojawienia się na terenie sulejowskiej firmy ogniska wirusa. Jest też jedno zakażenie w Żłobku Miejskim w Bełchatowie.
fot. pixabay.com / ivabalk

Łącznie w województwie łódzkim są 84 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: jednego dziecka, dwóch nastoletnich dziewczynek, ośmiu młodych kobiet, czterdziestu siedmiu kobiet w średnim wieku, trzech kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, dziewięciu młodych mężczyzn, dziesięciu mężczyzn w średnim wieku oraz trzech mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 1. do 91. roku życia.

Kolejnych  77 osób wyzdrowiało.

 

Oprócz rekordowej liczby zakażeń w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim, dodatni wynik testu otrzymała też pracownica jednego z bełchatowskich żłobków. Przedstawiciele Urzędu Miasta w Bełchatowie wystosowali w tej sprawie komunikat:

23 września sanepid poinformował o pozytywnym wyniku testu w kierunku koronawirusa u jednej z opiekunek najstarszej grupy w Żłobku Miejskim „Jaś i Małgosia”. Pracownica ta od środy 16 września przebywała na zwolnieniu chorobowym i nie miała od tego czasu kontaktu zarówno z personelem placówki jak i dziećmi. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna skierowała na kwarantannę pozostałe 3 opiekunki najstarszej grupy, a także 16 dzieci z tego oddziału. 

Dyrekcja żłobka powiadomiła rodziców dzieci z najstarszej grupy o zaistniałej sytuacji i poprosiła o natychmiastowe odebranie pociech z placówki. Od września praca w Żłobku Miejskim „Jaś i Małgosia” zorganizowana została tak, by grupy i ich opiekunowie nie mieli kontaktu z pozostałymi osobami.  

W związku z otrzymaną informacją o pozytywnym wyniku i w porozumieniu z bełchatowskim sanepidem zdecydowano o przeprowadzeniu dekontaminacji całego żłobka. Od jutra, tj. od czwartku 24 września żłobek z wyłączeniem najstarszej grupy dzieci i ich opiekunów pracował będzie normalnie.   

 

 

 


Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 6163
Liczba osób aktualnie zakażonych: 731
Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 19
Liczba osób objętych kwarantanną: 3877
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 292
Liczba osób, które wyzdrowiały: 5170
Liczba osób, które zmarły: 262
Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1526


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.09.2020 14:47

No to powiat będzie chyba na żółto w przyszłym tygodniu.

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat