Region. Wicepremier Waldemar Pawlak z wizytą

ePiotrkow Sobota, 15 października 20115 3521
Wicepremier Waldemar Pawlak gościł w piątek w b. województwie piotrkowskim. Najpierw odwiedził Radomsko, gdzie spotkał się z władzami miasta i dziennikarzami, odwiedził także firmy działające na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Po południu Pawlak odwiedził zakład produkcyjny w Wielkiej Woli koło Paradyża.

1870 pracowników w 4 zakładach na terenie byłego województwa piotrkowskiego zatrudnia Ceramika Paradyż – drugi producent płytek ceramicznych w kraju. Dzięki poszerzeniu obszaru Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej firma rozszerzy swoją działalność i zatrudni kolejne osoby. Taką decyzję podjął Waldemar Pawlak, któremu dziękował jeden z właścicieli Ceramiki, Stanisław Tępiński.

Dzięki rozszerzeniu granic ŁSSE - w Łodzi, Opocznie i Tomaszowie Mazowieckim zrealizowane zostaną nowe inwestycje, gdzie pracę znajdzie ponad 600 osób. Kolejnych 1140 etatów może przynieść przyłączenie do strefy 26,5 ha terenów publicznych. Przygotowane w resorcie gospodarki rozporządzenie w tej sprawie weszło w życie 30 września 2011 r. Do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej włączone zostanie 77,9352 ha, co oznacza, że jej powierzchnia wyniesie 1276,6303 ha.

 

„Obecnie cztery z pięciu zakładów produkcyjnych Grupy Paradyż działają w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Piąty Zakład Produkcyjny "Tomaszów 1” aktualnie ubiega się o pozwolenie na działalność” – tłumaczył Paweł Łuczka, prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż. „Dzięki rozporządzeniu przyjętym przez Radę Ministrów Ceramika Paradyż zrealizuje dodatkowe inwestycję polegającą na wyposażeniu fabryki „Tomaszów 1” w nowoczesne maszyny do produkcji m.in. wielkoformatowych, polerowanych płytek gresowych odwzorowujących kamienie naturalne. W związku z tym projektem powstanie co najmniej 30 nowych miejsc pracy, a nakłady inwestycyjne przewyższą ok. 20 mln zł” – dodał P.Łuczka.

 

 - Specjalne Strefy Ekonomiczne zostały powołane w 1994 roku, gdy byłem premierem - mówił podczas spotkania z mediami i samorządowcami zastępca prezesa Rady Ministrów. Wicepremier W. Pawlak podkreślił, że strefy ekonomiczne to nie tylko polska domena, wiele z nich działa także w UE. Jest szansa, że będą działać bezterminowo.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

IN ~IN (Gość)15.10.2011 13:31

A INDESIT OMINĄŁ W RADOMSKU A TAK BLISKO BYŁ PO SĄSIEDZKU W FIRMIE

00


żona hofmana ~żona hofmana (Gość)15.10.2011 12:58

"Donald" napisał(a):
A takim obrońcom krzyża jak Ty to zawsze będzie źle.


coś nie teges z tobą koleś,nie porównuj mnie do tych oszołomów,to nie ten film.

00


juzek ~juzek (Gość)15.10.2011 12:21

Najważniejsze, że pomogł firmie, która zatrudnia mnóstwo ludzi

00


Donald ~Donald (Gość)15.10.2011 11:45

"zona-hofmana" napisał(a):
Przecież ten chłopek dostał się do tłustego koryta,więc po co przyjechał?Kampania się zakończyła.


A takim obrońcom krzyża jak Ty to zawsze będzie źle. Przyjechał - źle, nie przyjechał - też by było źle.

00


żona hofmana ~żona hofmana (Gość)15.10.2011 11:37

Cytuję:
Wicepremier Waldemar Pawlak gościł w piątek w b. województwie piotrkowskim


Przecież ten chłopek dostał się do tłustego koryta,więc po co przyjechał?Kampania się zakończyła.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat