Region: Znowu podpalili Dąb Cygański

Strefa FM Piątek, 24 sierpnia 20122 2550
Dąb Cygański z okolic Kluk (powiat bełchatowski) znowu ratowali strażacy. Tym razem ktoś podpalił poszycie wokół drzewa. O mały włos nie spłonęło to, co zostało po pierwszym pożarze pomnika przyrody.

- Otrzymaliśmy zgłoszenie, że pali się obok dębu. Po przybyciu na miejsce stwierdziliśmy, że pali się poszycie leśne wokół wcześniejszego pożaru pomnika przyrody - mówi mł. kpt. Cezary Krysiak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Przypomnijmy, że za wskazanie podpalacza wyznaczono nagrodę. Dwa tysiące zaoferował Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie, kolejny tysiąc dorzucił tamtejszy starosta.

O pierwszym podpaleniu pomnika przyrody w Grobli pisaliśmy >>TUTAJ<<

Dąb Cygański był unikalnym zabytkiem przyrody na terenie powiatu bełchatowskiego. Według legendy w XIV wieku odpoczywać pod nim miała królowa Jadwiga, pielgrzymująca do Parzna na odpust św. Anny.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Muchozol ~Muchozol (Gość)25.08.2012 08:30

Cygański jest tylko z nazwy, nie rozumiem więc co komu przeszkadza drzewo

00


ola ~ola (Gość)24.08.2012 14:54

łudzie to sa naprawde swinie wszystko im przeszkadza aby tylko zniszczyc mam nadzieje ze znajada podpalacza i dostanie wysoka kare....

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat