Region: Zbulwersowani sytuacją w pogotowiu

Strefa FM Środa, 28 grudnia 20115 2653
- Jesteśmy zbulwersowani – tak ocenia sytuację w bełchatowskim pogotowiu ratunkowym Marek Mazur – przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Przypomnijmy – chodzi o przegrany kontrakt na usługi pogotowia ratunkowego w Bełchatowie. Dotychczasowy operator karetek – czyli Szpital Wojewódzki przegrał z firmą z Grodziska Mazowieckiego.


– Dla nas jest to wielkie nieporozumienie, że wygrywają firmy, które nie są związane z regionem. Jesteśmy mocno zbulwersowaniu tą sytuacją, dlatego tematem zajęliśmy się na sesji Sejmiku. Oczywiście nie wiemy, w jaki sposób oferta została wybrana. Sejmik podjął jednogłośne stanowisko w tej sprawie (zawierające oburzenie), które zostanie skierowane m. in. do Narodowego Funduszu Zdrowia. Chcemy również dowiedzieć się z jakiego powodu firma z Grodziska wygrała przetarg. Wiemy o tym, że właśnie ta firma poszukuje teraz pracowników z terenu województwa. Co by znaczyło, że nie ma zaplecza kadrowego. Byłoby to wielkim nieporozumieniem. Chcemy tę sprawę wyjaśnić. Zdaję sobie sprawę, ze cena jest ważna, ale inne argumenty również powinny być brane pod uwagę – zaznacza przewodniczący.


Podobne uchwały podjęli radni z miasta i powiatu bełchatowskiego.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ktoś ~Ktoś (Gość)29.12.2011 10:19

I co ze sejmik bedzie debatować nad tym już za późno trzeba było wcześniej interweniować ja tez pracuje w ratownictwie i wg mnie to co się dzieje jest złe naganne i jeszcze kilka mocniejszych słów mozna by znaleźć dlaczego nas to znaczy pogotowie oddaje się w prywatne ręce my powinnismy być tez służba (jak sama nazwa wskazuje) mundurowa i była by sprwa prosta a idąc tokiem myślenia naszych władz na szczeblu centralnym proponuje prywatna straż policję wojsko

00


Znawca ~Znawca (Gość)28.12.2011 18:31

A co powiecie na sytuację w której wygrywa podmiot który ma mniej punktów przetargowych???
Co do ceny nie do końca jestem pewny ale NFZ miał wprowadzić stawkę nienegocjowalną, a wcześniej była mowa - z ceny można zejść najwyżej 5%.
Jest przyzwolenie i tak się robi.

00


mariuszpiotrkow ~mariuszpiotrkow (Gość)28.12.2011 17:30

W naszej kochanej polsce zawsze cena jest głównym czynnikiem przetargu.P za ceną reszta innych argumentów to malutka czastka.

00


al-ka ~al-ka (Gość)28.12.2011 17:26

Przetarg to przetarg - wygrywa ten, kto obniża cenę.........

00


Znawca ~Znawca (Gość)28.12.2011 16:22

A kto zezwolił na taką sytuacje w naszym kraju? Ustawodawca. Wystarczy spojrzeć na naszych południowych sąsiadów. Wyrzucili ze swojego kraju prywatny podmiot i ratownictwem zajmuje się państwo.
Sytuacja będzie wyglądała następująco:
- pracownicy którzy będą tam zatrudnieni będą przyjeżdżać z innego miejsca pracy czyli kilkadziesiąt godzin z rzędu będą ratować ludzkie życie(w Radomsku rekordziści z Kalisza ciągną po 5 dni z rzędu);
- będzie brakowało najpotrzebniejszych, najbardziej podstawowych rzeczy które powinny być w karetkach;
- pracownicy będą dostawiać reprymendę za zużycie; leków wenflonów itp. (trzeba oszczędzać)w wyniku czego następnym razem zastanowią się nad użyciem potrzebnych rzeczy;
- według papierów dojazd do pacjenta będzie im zajmował 2,3,4 minuty gdy naprawdę jest to dużo dłużej - papier wszystko przyjmie.
Wiem bo sam pracuje w takiej prywatnej firmie. Trzeba jakoś żyć mimo, że nam sie to i owo nie podoba.
Bardzo dobrze, że sejmik sie tym zajął. Może ktoś wreszcie otworzy oczy.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat