Region: Zatrzymany podpalacz stodoły

ePiotrkow Czwartek, 15 grudnia 20110 3994
Policjanci ze Szczercowa zatrzymali 22-letniego mieszkańca powiatu pajęczańskiego podejrzanego o podpalenie stodoły. Jak wynika z jego oświadczenia, motywem działania mężczyzny była „przyjemność patrzenia na płonący ogień i akcję strażaków”.

Cały czas trwają intensywne czynności policyjne mające na celu ustalić związek podpalacza z innymi podobnymi zdarzeniami. - 1 grudnia 2011 roku około 22.00 zapłonęła stodoła przy ulicy Kącik w Szczercowie. Mimo wysiłków służb prowadzących akcję gaśniczą budynek wraz z zawartością spłonął doszczętnie. Wartość szkody pokrzywdzony właściciel oszacował na około 17 tysięcy złotych. Ustalono, że przyczyną pożaru było podpalenie. Policjanci rozpoczęli intensywne i zakrojone na szeroką skalę, działania, zmierzające do wykrycia podpalacza. Uzyskali rysopis osoby, mogącej mieć związek z podpaleniem, a kolejna informacja pozwoliła 9 grudnia tego roku na ustalenie, że podejrzewany był widziany na jednej ze szczercowskich ulic.  Natychmiast we wskazany rejon pojechali umundurowani policjanci. Na ich widok idący ulicą mężczyzna wskoczył na rower i usiłował uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Okazał się 22-letnim mieszkańcem powiatu pajęczańskiego, który już na wstępie oświadczył, że lubi podpalać stodoły, a patrzenie na ogień i akcje gaszenia pożaru sprawia mu przyjemność. Przyznał, że podpalił stodołę w Szczercowie i szczegółowo opisał przebieg zdarzenia – informuje podkom. Sławomir Szymański - oficer prasowy KPP w Bełchatowie.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania zatrzymanego policjanci znaleźli charakterystyczną śrubę, którą podpalacz odkręcił otwierając bramę wjazdową na posesję, gdzie spłonęła stodoła. Rozpoznał ją pokrzywdzony. Wobec podejrzanego prokuratura zastosowała dozór policyjny.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat