Region: Wykryli nielegalną wytwórnię tytoniu

ePiotrkow Czwartek, 01 marca 20127 4558
Policjanci z Bełchatowa i celnicy z Łodzi wykryli nielegalną wytwórnię tytoniu. 38-letni mężczyzna przetwarzał w domu liście tytoniu na gotowy produkt do papierosów. Nielegalną działalność przerwali funkcjonariusze bełchatowskiej policji i łódzcy celnicy.

W wyniku przeszukania przeprowadzonego na terenie posesji w gminie Kluki zabezpieczono ponad 10 kilogramów liści tytoniu w workach oraz osiem torebek, z których każda zawierała pół kilograma pociętego, rozdrobnionego tytoniu. Funkcjonariusze znaleźli również cztery ręczne maszynki do cięcia i kruszenia liści tytoniowych. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że tak przygotowany tytoń prawdopodobnie trafiał do klientów. Postępowanie w tej sprawie ma charakter rozwojowy. W wyniku przestępstwa Skarb Państwa poniósł straty w wysokości przekraczającej sześć tysięcy złotych – informuje podkom. Sławomir Szymański, oficer prasowy KPP w Bełchatowie.

Za przestępstwo 38-latkowi grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Co Prawda to Prawda ~Co Prawda to Prawda (Gość)02.03.2012 14:12

Oj chyba go w dupe Policja pocałuje.
Dlaczego ?
Otóż jak tyle pali to może mieć, nie ma ograniczeń.

10


Imię Imięranga02.03.2012 13:28

Akcyza lub podatek akcyzowy jest podatkiem pośrednim nakładanym na niektóre wyroby konsumpcyjne.
Podstawowym celem akcyzy jest ograniczenie konsumpcji niektórych dóbr ze względu na ich szkodliwość zdrowotną bądź też wyczerpywanie się ich rezerw. Obecnie stała się obszernym i łatwym wpływem pieniędzy dla budżetu państwa poprzez nakładanie na tzw. dobra infrastrukturalne (energia, paliwa etc.) lub konsumowane na masową skalę (np. używki).

00


Pietrek Pietrekranga02.03.2012 10:39

"zet" napisał(a):
a jesli tyton nie tarfiał na rynek to co?? nie mozna palic na swoj uzytek tytoniu nie płacac złodziejom rzadowym haraczu???

no nie mozna na wlasny uzytek. Wczoraj ogladalem wiadomosci i kilo lisci tytoniu pierwszej klasy po fermentacji kosztuje 25 zl
W jednym papierosie jest okolo 0,75g do 1,1g.
1kg=1000g:1,1g=909 papierosow
909:20(tyle jest srednio w paczce)= 45.45 paczek
pomnozmy razy 10 zl to wychodzi 454.50 zl. http://wyborcza.biz/biznes/55,101562,9923401,,,,9923332.html
rolnika orznac ile sie da producent dostaje pare zl a reszta nasz kraj ale i tak mamy dziure budrzetowa ale to i tak wina rzadzacych bo jak sobie przyznaja premie po xxx tys to tak jest albo sie powoluje pomagiera spraw zbednych, kupuje sie nowe autko a szkole sie zamyka

Komentarz był edytowany przez autora: 02.03.2012 10:40

00


rybak ~rybak (Gość)01.03.2012 20:32

Policja to niech sie zajmie lepiej innymi rzeczami typu pobicia itd a nie facet chciał dorobic na zycie bo pan Tusk do tego doprowadza kazdy orze jak moze!!!

00


P51 ~P51 (Gość)01.03.2012 20:15

Chyba zręczniej byłoby napisać,że wykryto przetwórnię tytoniu...?
Nie po to państwo powołuje do życia nonopol tytoniowy, by dać się okradać z mniejszego lub większego haraczu narzuconego uwikłanym producentom monopolu... ;-)
Prawo jakiekolwiek jest,powinno być przestrzegane. Inaczej za chwilę sąsiad będzie okradał i niszczył sąsiada - bo na "górze" kradną i niszczą...
To ślepa uliczka...

00


zet ~zet (Gość)01.03.2012 17:31

a jesli tyton nie tarfiał na rynek to co?? nie mozna palic na swoj uzytek tytoniu nie płacac złodziejom rzadowym haraczu???a ile stracili pieniedzy emeryci ktorych rzad za przeproszeniem wyruchał robiac im waloryzacje kwotowa?? dlaczego nikt za to nie siedzi???zreszta nie tylko za to.....

Komentarz był edytowany przez autora: 01.03.2012 17:32

00


debilosaurus ~debilosaurus (Gość)01.03.2012 16:08

Cytuję:
W wyniku przestępstwa Skarb Państwa poniósł straty w wysokości przekraczającej sześć tysięcy złotych – informuje podkom. Sławomir Szymański, oficer prasowy KPP w Bełchatowie.


Jak widać tylko tajemniczy "skarb państwa" jest pokrzywdzony, mimo tego, że nic mu nie zabrali, ani sam przysłowiowego gówna palcem nie popchnął, aby zarobić jakieś pieniądze. Klienci tego przedsiębiorczego pana na pewno są zadowoleni, bo mogli kupić tytoń po atrakcyjnej cenie, sam bohater artykułu też chyba był zadowolony, bo w dobie ogromnego bezrobocia sam zorganizował sobie źródło dochodu, zamiast oglądać się na zasiłki... Tylko "skarb państwa" został okradziony... Łojojojojoj... Teraz zamkną pana obrotnego na trzy lata i dołożą do tych sześciu tysięcy jeszcze ponad sto tysięcy, aby pana "zbója" w więzieniu utrzymywać. Sytuacja jak w tym dowcipie o Jasiu, co spierdział się w klasie, czyli: gdzie sens? gdzie logika??? A czemu policja, ani żadna służba nie zajmie się gigantycznym marnotrawstwem, jakie ma miejsce od dawna w naszym kraju?:
http://www.bibula.com/?p=49073

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat