Region: W Kłudzicach powstaje nowa droga

Strefa FM Sobota, 11 września 20105 4379
Blisko 3-kilometrowy odcinek drogi w Kłudzicach zyska nową nawierzchnię. Mieszkańcy cieszą się, że po kilkudziesięciu latach wreszcie będą mieć drogę z prawdziwego zdarzenia.
Fot. Janusz Kaczmarek

- W końcu jest po tylu latach. Niektóre „dziadki” powymierały i nie doczekały tej drogi. Wcześniej była ona w fatalnym stanie – powiedzieli reporterowi Strefy FM  mieszkańcy.

 

Inwestycja jest realizowana w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. – W latach następnych chcemy tę drogę dołączyć do drogi prowadzącej do miejscowości Kałek – wyjaśnia Grzegorz Adamczyk, członek zarządu powiatu piotrkowskiego.

 

Prace w Kłudzicach mają zakończyć się 15 września.

 

W tym roku powiat piotrkowski realizuje wiele inwestycji drogowych. W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego zmodernizowano drogę Baby – Wolbórz. W tym roku nową jakość uzyska jeszcze droga Ujazd – Wolbórz.

 

W tym roku starostwo przeznaczyło na inwestycje drogowe aż 11 mln złotych. Za te pieniądze nowa nawierzchnia położona zostanie na 21 km dróg.

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

marpia4 ~marpia4 (Gość)13.09.2010 19:09

Czym się chwalą, Ci ze Starostwa. Gdyby nie ruszyły programy unijne, to w dalszym ciągu by nic na dogach nie robili. Nie mają swoich pieniędzy. To znaczy mają, ale na wygórowane urzędnicze pensje. Unia dała kasę na drogi, a im pozostało tylko chwalenie się - ale dużo zrobiliśmy!!! Unia Wam zrobiła!!! Przecież Wy sami nic nie potraficie.

00


klet ~klet (Gość)12.09.2010 10:20

"P" napisał(a):


Tak masz rację PTB nie jest aż tak bardzo zakorkowany zależy, w których godzinach jedziesz przez miasto. Objeżdżając je zyskujesz płynny ruch, a i nie tracisz czasu na postoje na światłach itd.
Co do odcinka, o którym mówisz to tak już tam jest położna nawierzchnia ale od drogi 91 w kierunku Zalesic do zakrętu przy tym rowie, pod górę nadal jest droga nieutwardzona, ponieważ gminy Sulejów w tym roku nie stać na wylanie tych kilkunastu metrów. Liczę, że uczynią to w przyszłym roku :)
Przebijając się trasą, którą ja nazywam "obwodnica południowa Piotrkowa" też możesz dojechać do węzła bełchatowskiego. Każdy woli inaczej :)

00


P ~P (Gość)11.09.2010 22:39

klet, rzeczywiście Piotrków jest tak zakorkowanym miastem, że nie sposób trasą W-Z szybko i bezstresowo przebić się z Sulejowskiej do węzła bełchatowskiego... Co jak co, ale ja chyba wolę jechać przez miasto niż bujać się przez te wszystkie miejscowości. A co do tego wspomnianego przez Ciebie 500-metrowego odcinka Granicznej od Zalesic do DK 91 to ostatnio przejeżdżając tędy, zauważyłem, że droga ta była rozkopana więc może i tam pojawi się nowy dywanik, bo wcześniej to nawet rowerem ciężko było się przebić przez doły na tej ulicy.

00


klet ~klet (Gość)11.09.2010 18:21

Juz nie mogę się doczekać końca budowy tej Obwodnicy miasta Piotrków Trybunalski :)
W końcu będzie można od Przygłowa już objechać cały Piotrków spokojnie bezstresowo, bez stania w korkach. Przejechać odcinek 10,5km od Przygłowa do Milejowa (droga 91) lub 17km do Siomek, Gąsek lub 21km do Jeżowa przez Krzyżanów.
Można też z Milejowa drogą 91 jechać w kierunku Rozprzy na Jeżów 22km.
Jak już kierowcy dojadą do drogi 91 to stąd droga prosta na południe kraju.
Można także z Przygłowa przez Kałek, Witów, Zalesice także dojechać do drogi 91, a dalej przez ulicę Moryca, Graniczną, Glinianą, Roosvelta, Żelazną, Dmowskiego dojechać do ronda obwodnicy Piotrkowa od strony zachodniej miasta. Droga przyjemna, jedyne mankamenty na tej trasie to brak około 500 metrów nawierzchni utwardzonej od Zalesic do drogi 91 oraz zamknięty na krótki czas strzeżony przejazd kolejowy. Ale to są małe niedogodności w porównaniu z tym jakim jest przebijanie się w korku przez całe miasto Piotrków Trybunalski !

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga11.09.2010 13:47

Tak a propos nowych dróg: może ktoś wie, co za droga budowana jest obecnie w Kole - przez las od strony Lubiaszowa, równolegle do drogi powiatowej 1522E?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat