Region: Rzucali w pojazdy monetami

ePiotrkow Piątek, 22 listopada 20137 3132
Dyżurny policji otrzymał informację u uszkodzeniu szyby w ciężarówce. Pokrzywdzony oświadczył, że jadąc trasą S8 w kierunku Warszawy, w miejscowości Lechów na kładce dla pieszych, zauważył dwóch młodych chłopców machających do przejeżdżających pojazdów.

Kiedy jego pojazd znajdował się na wysokości kładki, usłyszał że coś uderzyło w przednią szybę, powodując jej pęknięcie. Mężczyzna zatrzymał się, ale młodzi ludzie uciekli. - Wezwani na miejsce policjanci z Czerniewic, dysponując rysopisami chłopców i mając bardzo dobre rozpoznanie na podległym terenie, szybko ustalili personalia sprawców. Byli to notowani wcześniej nieletni mieszkańcy gminy Czerniewice w wieku 13 i 15 lat. Chłopcy przyznali się do rzucania w jadące samochody monetami. Całkowicie nie zdawali sobie sprawy, że w ten sposób mogą zrobić komuś krzywdę – informuje rzecznik tomaszowskiej policji.


Właściciel pojazdu uszkodzoną wycenił straty na 1200 złotych. Młodych sprawców tego przestępstwa czeka sprawa w sądzie rodzinnym, który zadecyduje o ich losie.


Zainteresował temat?

11

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy Al Bundyranga25.11.2013 22:27

"rodzice" napisał(a):


Sensownie prawisz, w pełni popieram.
13 i 15 lat to nie są już "małe dzieci". W tym wieku trzeba mieć już nieco wyobraźni i potrafić przewidywać rezultaty swoich działań. A jak oni pieniędzmi rzucają, to znaczy, że chyba im się z nadmiaru dobrobytu w dupach poprzewracało.
Lewactwo poprzez nadmierne wp*******nie się niszczy systematycznie rodzinę od podstaw. Stłuc gnoja nie wolno. Do pracy zagonić, żeby szkody odpracował też nie wolno, bo przecież nieletni, a pracować w tym kraju "nielegalnie" nie można! Więc co, poprawczak? Z poprawczaka wyjdzie równie głupi jak jest, jedynie bardziej zdemoralizowany... Wszystko gnije...

Cytuję:
Byli to notowani wcześniej nieletni mieszkańcy gminy Czerniewice w wieku 13 i 15 lat.


"Notowani" byli. I co to dało? Znowu odnotują. I co to da? Prawda jest taka, że niektórzy są wyjątkowo odporni na wiedzę przekazywaną ustnie i poprzez przykłady. Takim po prostu trzeba tłumaczyć "ręcznie", a głupotę ze łba wybijać mechanicznie niestety. I im wcześniej, tym lepiej. Sam ten artykuł jest tego potwierdzeniem...

00


rodzice ~rodzice (Gość)24.11.2013 23:43

Od wieków rodzice mieli władzę rodzicielską w ramach której stłukli tyłek swojej latorośli to rozum dziecku wracał i zostawał do końca życia. Obecnie w ramach humanizacji i innych perwersji (czego efektem jest między innymi Twoi Ruchacz oraz Biedroń i osobnik mający dokumenty na nazwisko Grodzka w sejmie) rodzice mogą co najwyżej dziecko pogłaskać po łepetynie i to przy świadkach żeby nie być podejrzanym o jakieś zboczenia i tylko tyle. Jeżeli tłumaczenie, prośby, krzyk nie pomagały, to rzemienny pasek na pośladach przywracał przytomność umysłu każdemu dziecku.

00


Marcin Marcinranga23.11.2013 15:56

"tutaj" napisał(a):
ale gdzie kara dla sprawcy?


Tutaj sprawcami są rodzice nie dzieci do 16 roku życia za wszstkie wykroczenia odpowiedzialność ponoszą rodzice.
Wg mnie rodzice powinni jeszcze otrzymać mandat conajmniej 5 tys zł i dozór kuratora bo jak widać nie potrafią upilnować swoich dzieci.

00


tutaj tutajranga23.11.2013 13:07

Kara pieniężna? A kto to zapłaci? Tak, owszem, ukarać rodzica, że nie za dobrze wychował dzieciaka, ale gdzie kara dla sprawcy?

00


rodzic ~rodzic (Gość)22.11.2013 22:26

No to troche tych monet zostawili na nandat. Barany nie slyszeli ze juz byla jedna tragedia ze skutkiem smiertelnym, bo rzucali kulami ze śniegu. Chyba ich tatusiowie nie pracuja jezdzac na tirze?

00


P51 ~P51 (Gość)22.11.2013 12:15

Dotkliwa kara finansowa zapłacona przez dysfunkcyjnych (jak widać) rodziców najlepszym lekarstwem na poprawę wychowania gówniażerii!

00


sda ~sda (Gość)22.11.2013 11:33

1200zł + koszta sądowe.
Dodać do tego karę finansową 5 tys. zł i przyjdzie g.wniarzom zapłacić z 10 tys.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat