Region: Nowy kierunek w wolborskiej szkole

Tydzień Trybunalski Sobota, 11 lutego 20123 3289
Od września 2012 roku w wolborskim Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego ruszą nowe kierunki kształcenia. Jedną z propozycji jest turystyka wiejska skierowana nie tylko do absolwentów gimnazjum, ale także do osób dorosłych. Kierunek będzie miał za zadanie urozmaicić ofertę kształcenia i przyciągnąć uczniów z całej Polski, tak jak od lat robi to Technikum Hodowli Koni.

Atutem Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu jest z pewnością doświadczenie w kształceniu i ogromne zaplecze, które umożliwia zdobycie kwalifikacji zawartych w nowej podstawie programowej. Od trzynastu lat funkcjonuje tam Technikum Hodowli Koni. Posiada własną stajnię z kompletnym wyposażeniem do prowadzenia jazd i nauki powożenia. Kształceniem zajmują się wykwalifikowani specjaliści. Szkoła leży na Szlaku Turystyki Konnej, który staje się modnym sposobem spędzania wolnego czasu.

Rozwój turystyki na terenie gminy zainspirował dyrekcję do utworzenia nowego kierunku. Turystyka wiejska może być szansą na aktywizację zawodową dla wielu ludzi, zarówno z naszego regionu, jak i z całej Polski. Uczniowie i nauczyciele mają do dyspozycji nowoczesną kopułę geodezyjną, która będzie oryginalną pomocą w nauce ekologii, biologii i produkcji roślinnej. Oprócz zajęć edukacyjnych szkoła planuje organizowanie wycieczek krajowych i zagranicznych. Osoby uzdolnione plastycznie i kulinarnie będą mogły realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania na praktykach zawodowych, w biurach podróży, ośrodkach rekreacyjnych czy gospodarstwach agroturystycznych. Tym bardziej, że wśród turystów rośnie zainteresowanie lokalami gastronomicznymi, które oferują produkty tradycyjne i regionalne z certyfikatem Dziedzictwa Kulinarnego. W ten sposób absolwenci zostaną przygotowani do prowadzenia działalności gospodarczej oraz pracy związanej z turystyką. Szkoła stawia na ekorozwój obszarów wiejskich, by wokół nich powstały nowe miejsca pracy.

W planach jest również otworzenie szkoły policealnej o tym samym kierunku, gdzie można będzie zdobyć te same kwalifikacje w dwuletnim cyklu nauczania.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miara ~miara (Gość)21.03.2012 22:00

"oj, oj tam
wszyscy wiedzą ze Wolbórz to wieś, tyle że z miejskimi aspiracjami. :-)))"
z Ciebie taki mieszczanin jak z koziej d... trąba.

00


gosc ~gosc (Gość)12.02.2012 09:25

oj, oj tam
wszyscy wiedzą ze Wolbórz to wieś, tyle że z miejskimi aspiracjami. :-)))

00


wolborzanin ~wolborzanin (Gość)11.02.2012 20:12

W artykule kilka błędów: powinno być Miejski Zespół Szkół ... i jak to w mieście kierunek "turystyka wiejska" ???? SKANDAL!!!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat