Region: Konkursy plastyczne dla dzieci

Gazeta Radomszczańska Niedziela, 15 lipca 20120 2141
„Pocztówka z wakacji” i „Mój pierwszy przewodnik po Europie” to dwa wakacyjne konkursy plastyczne ogłoszone przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomsku. Mogą wziąć w nich udział dzieci które mają od 6 do 13 lat. Celem konkursów jest rozbudzania dziecięcej wyobraźni. Na kartkach papieru uwieczniają wymarzone wakacje.

Konkursy są organizowane przez bibliotekę nie po raz pierwszy. Czym się różnią?

 

- W konkursie „Moja pocztówka z wakacji” dzieci rysują głównie wspomnienia z wakacji, miejsca w których były, a także takie, które chciałyby odwiedzić. W konkursie „Mój pierwszy przewodnik po Europie” jako temat prac wybierają jeden z europejskich krajów. Rysują z czym im się kojarzy. Przedstawiają to w przeróżny sposób – tłumaczy Renata Barwaśna–Kowalczyk, kierownik oddziału dla dzieci radomszczańskiej biblioteki.

 

Prace są przyjmowane do 29 września. Efekty będzie można zobaczyć na pokonkursowej wystawie. W konkursie plastycznym „Pocztówka z wakacji” prace mogą być wykonane w dowolnej technice. Każdy uczestnik może nadesłać maksymalnie trzy prace. Natomiast w konkursie „ Mój pierwszy przewodnik po Europie” można zaprezentować maksymalnie dwa rysunki. Na zwycięzców czekają nagrody książkowe. Konkursy adresowane są do dzieci nie tylko z powiatu radomszczańskiego. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.mbp-radomsko.pl.

 

(jd)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat