Region: Czy szkolnictwo zawodowe ma przyszłość?

Strefa FM Czwartek, 17 marca 20113 1934
Jaka jest przyszłość szkolnictwa zawodowego? Nad tym zastanawiali się uczestnicy seminarium jakie zorganizował Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Piotrkowie.

Uczestnicy spotkania zastanawiali się o tym czy zawodówki odnajdą się na europejskim rynku pracy. - Seminarium poświęcone jest przyszłości szkolnictwa zawodowego, a właściwie zmianom, jakie to szkolnictwo czeka w związku ze zmianami proponowanymi przez Ministerstwo. Wszystkie działania powinny podnieść jakość kształcenia i tak przygotować szkoły, aby absolwent szkoły zawodowej był zadowolony z faktu, że ukończył taką szkołę. Ostatnie lata nie były najlepsze dla szkolnictwa zawodowego, dlatego podejmowane są próby, aby przywrócić jego miejsce w systemie edukacyjnym. - mówi Marek Grynkiewicz z ODN-u.

Andrzej Pol - prezes Regionalnej Izby Gospodarczej zwrócił uwagę na to, że w Piotrkowie podpisano dokument w sprawie pomocy szkołom zawodowym,. Jednak żadnych działań w tej kwestii nie podjęto. Według przedstawiciela Wojewódzkiego Urzędu Pracy - dobrych zawodówek w regionie jest za mało.


Seminarium zorganizowane zostało w związku ze zmianami w działaniu szkół zawodowych jakie wprowadzić chce resort edukacji.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

szkoła ~szkoła (Gość)19.03.2011 19:11

TAKIE SZKOŁY SĄ POTRZEBNE!!!! Mamy brak tokarzy, frezerów, spawaczy, hydraulików itp, a ci którzy mieli dobry fach w ręku dawno wyjechali bo tutaj niestety takich ludzi się nie docenia!!!!!!!!!!

00


też_z_Piotrkowa ~też_z_Piotrkowa (Gość)17.03.2011 14:56

Szkolnictwo zawodowe kuleje, to fakt. Ale WODN jest ostatnią instytucją, w której ktokolwiek ma wiedzę na ten temat

00


wkurzony ~wkurzony (Gość)17.03.2011 13:44

Z pewnością szkolnictwo zawodowe jest o wiele bardziej potrzebne niż np.kolejne liceum.W tej chwili na rynku pracy brakuje np.dobrych tokarzy,a z wyksztaceniem ogólnym ludzi bez liku tylko komu to potrzebne.Znam prywatne liceum w Piotrkowie do którego można nie chodzić byle była zapłacona kasa.Jak pracownik ma zawód i to dobry to wszędzie dostanie prace.Pozostałym pozostanie tylko praca w magazynach,albo śmietniki.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat