Region: Co dalej z Dębem Cygańskim?

Strefa FM Wtorek, 25 września 20121 1298
Co dalej z Dębem Cygańskim? Pomnik przyrody spłonął w sierpniu tego roku. Ogień został podłożony. Co się stanie z resztkami drzewa?

Szczepan Chrzęst, starosta bełchatowski wystąpił do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Łodzi z zapytaniem, jakie działania ta podjęła lub zamierza podjąć w związku z resztkami dębu. - Czekając na odpowiedź, pojawił się pomysł, by przenieść resztę dębu do szkółki leśnej.Należy podjąć kontakt z nadleśnictwem Bełchatów, aby usytuować te szczątki np. w szkółce leśnej Borowiny. Być może zrobimy jakiś skansen, którego zaczątkiem będzie właśnie nasz Dąb Cygański. - mówi Chrzęst. - Chcemy posadzić nowy dąb, na miejscu Cygańskiego, a także, w promieniu kilkuset metrów posadzić więcej tych drzew - dodje

Przypomnijmy, że cały czas czeka nagroda dla osoby, która pomoże ująć sprawcę podpalenia dębu cygańskiego. Aktualna kwota to cztery tysiące złotych.

(Strefa FM)

PRZEYCZYTAJ RÓWNIEŻ: Spłonął 900-letni Dąb Cygański


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Luca ~Luca (Gość)25.09.2012 10:15

Cytuję:
Przypomnijmy, że cały czas czeka nagroda dla osoby, która pomoże ująć sprawcę podpalenia dębu cygańskiego.


a pytano wśród cyganów? może nie mają neta i nie śledzą wątku na epiotrkow?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat