Region: Bieg św. Huberta w Bogusławicach

ePiotrkow Środa, 19 października 20110 1989
22 października odbędzie się Hubertus w Bogusławicach. Jeźdźcy ze Stowarzyszenia Jeździeckiego Napoleońska Zagroda i Stado Ogierów w Bogusławicach zamkną sezon tradycyjną pogonią za lisem. Patronat honorowy nad imprezą objęli burmistrzowie miast Wolbórz i Kamieńsk.

Sobotnie obchody Hubertowin rozpoczną się o godzinie 10.00. Przed biegiem św. Huberta odbędzie się Wystawa Koni Rasy Małopolskiej oraz aukcja ogierów ras szlachetnych. Oficjalna część imprezy zostanie zainaugurowana w samo południe. Dla uczestników przewidziano liczne atrakcje pod gołym niebem w postaci gier i zabaw, wyścigu quadów, a także rywalizacji koń kontra samochód. Głównym punktem programu będzie gonitwa za lisem, która zostanie rozegrana około godziny 15.30. Udział w tej części programu jest bezpłatny.

Chętni będą mogli następnie wziąć udział w płatnej części imprezy, na której przewidziano między innymi pieczenie prosiaka i pokaz sztucznych ogni. Śmiałkowie będą mogli ujeżdżać elektrycznego byka i przetaczać bele słomy. Dla mniej odważnych przewidziano przejażdżki bryczką, a dla maluchów - kucykami. Uczestnicy mogą także liczyć na ciepłe posiłki i napoje oraz zabawę taneczną.

Harmonogram imprezy:
10:00 Otwarcie wystawy koni małopolskich, pokaz ogierów licencjonowanych oraz aukcja koni
12:00 Oficjalne otwarcie imprezy
14:00 Wyjazd koni w teren
15:00 Przedstawienie jeźdźców biorących udział w pogoni za lisem
15:30 Bieg św. Huberta

***

 

Łódzki Szlak Konny. Liczy 1817 km, obejmuje teren całego województwa łódzkiego i jest typowym szlakiem nizinnym. Na całej długości ma charakter spacerowo-rekreacyjny, dlatego poza wytrawnymi jeźdźcami mogą z niego korzystać także adepci turystyki konnej oraz rodziny z dziećmi. Szlak został przystosowany również do jazdy z zaprzęgiem oraz do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oryginalnymi rozwiązaniami będą m.in. monitorowanie pozycji jeźdźca i konia, a także automatyczne przewodniki głosowe, dostępne przy największych atrakcjach turystycznych znajdujących się na szlaku. Projekt zakłada również stworzenie kilkujęzycznego portalu internetowego, dzięki któremu turyści będą mogli wyznaczać trasy przejazdu, a także dokonywać rezerwacji i płatności za pakiety turystyczne czy noclegi.

Łódzki Szlak Konny powstał w ramach projektu „Turystyka w siodle - infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”, którego beneficjentem jest Województwo Łódzkie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat