Ręczno: Parafiada znów zintegrowała mieszkańców

ePiotrkow Środa, 02 września 20150 3650
Parafiada to cykliczna impreza plenerowa organizowana z inicjatywy księdza proboszcza Jerzego Grąbkowskiego oraz młodzieży działającej przy parafii Przemienienia Pańskiego w Ręcznie zrzeszonej w grupie MNICH. 30 sierpnia już po raz siódmy integrowała pokolenia, gromadząc na parafialnej górce zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Ten prawdziwie rodzinny charakter Parafiady widać było szczególnie wtedy, gdy do tańców, przygotowanych przez uczennice z PZSG w Ręcznie, zaczęli dołączać goście.

Ładuję galerię...

Organizatorzy rokrocznie dbają o to, by szczególnie promować lokalne talenty. Na deskach ręczyńskiej sceny swoje umiejętności miały szansę zaprezentować niezwykle uzdolnione wokalistki: Patrycja Banaszczyk, Urszula Margas oraz Aleksandra i Małgorzata Dura. Nie zabrakło również prawdziwej wizytówki gminy – Orkiestry Dętej pod batutą Wojciecha Kołatka. A dla miłośników regionalnej kuchni koła gospodyń wiejskich z Ręczna, Stobnicy i Majkowic przygotowały prawdziwe specjały m.in. słynny kugiel, chleb ze smalcem, pierogi z kapustą i grzybami. Młodzież z Mnicha serwowała zebranym gofry ze śmietaną,ciasta, a także pysze lemoniady.


Sielankowego nastroju nie popsuł nawet żar lejący się z nieba, który próbowali ugasić strażacy z OSP w Ręcznie. Przygotowali wodną kurtynę i pianę. Najwięcej niespodzianek czekało na dzieci. Dmuchane zabawki, plac zabaw, tory przeszkód, ogromne bańki mydlane to tylko niektóre z atrakcji. Równie dobrze bawili się jednak dorośli, słuchając żartów i ludowych przyśpiewek prezentowanych przez zespół Chrzanowianki i Dwa Janki, a także zmagając się z młodszym pokoleniem w konkursie biblijnym przygotowanym przez Ewę Pawlikowską.


Gwoździem programu był występ ks. Piotra Klekocińskiego.


W tym roku radość z przygotowań do wspólnego pikniku przyćmiły informacje o zmaganiach z ciężką chorobą wieloletniej katechetki, która kształciła młodzież i czynnie włączała się w jej inicjatywy. Bez wahania zdecydowano o przeznaczeniu całkowitego zysku z Parafiady na pomoc w walce z chorobą. Dzięki empatii i hojności mieszkańców gminy udało się zebrać na ten cel kwotę 3228,60 zł.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat