Ratunek dla spragnionych. W Bełchatowie mają źródełka wody pitnej

Strefa FMBełchatów Piątek, 24 maja 20196 3100
W Bełchatowie pojawi się kolejny zdrój uliczny. Źródełko wody pitnej zamontowane będzie przy ul. Narutowicza już w czerwcu.
belchatow.pl

Trwa odbiór instalacji, przeprowadzane są też badania jakościowe wody, która pochodzi z miejskiej sieci wodociągowej. Ze zdroju korzystać mogą również zwierzęta.

 

- Źródełka dostarczają wodę zdatną do picia, pochodzącą z miejskiej sieci wodociągowej – mówią pracownicy Urzędu Miasta w Bełchatowie. - Instalacje takie są przez mieszkańców bardzo dobrze oceniane, szczególnie w trakcie większych upałów oraz przy okazji wysiłki fizycznego. Dzięki nim promowane są zdrowe nawyki żywieniowe i ekologiczne. Woda z powodzeniem zastępuje słodkie napoje, a możliwość jej bezpośredniego wypicia ogranicza ilość plastikowych odpadów.

 

Pierwszy zdrój uliczny powstał w minionym roku na Placu Wolności i obecnie przechodzi rutynowe badania wody.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

~PT ~~PT (Gość)24.05.2019 12:51

W Bełchatowie mają, a w Piotrkowie.....

61


EP97300 ~EP97300 (Gość)24.05.2019 11:23

Cytuję:
W Bełchatowie pojawi się kolejny zdrój uliczny. Źródełko wody pitnej zamontowane będzie przy ul. Narutowicza


Nie ma w Bełchatowie takiej ulicy.

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat