Rasowe gołębie po raz trzeci w Moszczenicy

Strefa FMRegion Piątek, 01 grudnia 20174 2506
Wystawa gołębi rasowych odbędzie się w weekend, 2-3 grudnia, w hali sportowej w Moszczenicy. To już trzecia edycja imprezy dedykowanej miłośnikom ptactwa.

-Istnieje dziewięć grup gołębi, które różnią się między sobą barwami, kształtem, rodzajami dziobów i piór. Co jakiś czas hodowcy tworzą nowe rasy, dlatego ich liczba na świecie nie jest dokładnie znana. W Moszczenicy 600 gołębi będzie poddanych ocenie, poza tym pojawią się ptaki egzotyczne i drób ozdobny - powiedział Adrian Wagner, sekretarz Wojewódzkiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych.

 

Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w sobotę w godzinach 8-15 i w niedzielę w godzinach 8-14.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)02.12.2017 10:39

Gołębie są dookoła właśnie widzę biją się z wronami

10


JTTM ~JTTM (Gość)02.12.2017 10:04

Wiele, bardzo wiele osób lubi gołębie. Nie mam bzika na tym punkcie, ale uważam, ze należy uszanować zainteresowania innych ludzi. Tym bardziej, że gołębie potrafią być naprawdę piękne. Podobnie jak kaczki, kury i gęsi - zwłaszcza te egzotyczne. Kto nie szanuje przyrody i ludzi czerpiących radość z obcowania z przyrodą ten powinien zamknąć buzię na kłódkę, bo sam nie jest człowiekiem wartościowym.

40


gość ~gość (Gość)02.12.2017 07:41

To jest innowacyjna gmina, więc gołębie są tez innowacyjne. Potrafią te gołębie lecieć przez światłowód. Zdradzę może tajemnice ale trudno: gmina realizuje właśnie nowy innowacyjny projekt GDKD - Gołąb Do Każdego Domu.

24


czes ~czes (Gość)01.12.2017 10:31

Według StrefaFM gołębie to majestatyczne ptaki.. Sam słyszałem.... Mam pytanie-czy kury też zaliczają się do majestatycznych ptaków? Są w sumie bardziej okazałe od gołębi... Tak tylko pytam...

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat