Raport o stanie powiatu za rok 2020 opublikowany!

Powiat PiotrkowskiRegion Piątek, 04 czerwca 202126 1928
Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej piotrkowskiego starostwa jest już dostępny raport o stanie powiatu za rok 2020.
fot. powiat-piotrkowski.pl

- To był bardzo trudny rok, gdyż niemalże wszystkie zaplanowane przez samorząd Powiatu Piotrkowskiego działania musiały być mocno ograniczone i realizowane w sanitarnym reżimie w związku z wybuchem pandemii koronawirusa lub całkowicie zaniechane, jak chociażby organizacja  wydarzeń kulturalnych czy sportowych –  tymi słowami Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak poprzedził przedstawienie Raportu o stanie Powiatu Piotrkowskiego za 2020 rok.


Obszerny i bardzo szczegółowy dokument, sporządzony przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim i podległe mu jednostki organizacyjne zaprezentowano Radzie Powiatu na ostatniej sesji. Zawarto w nim wszystkie realizowane przez samorząd powiatowy przedsięwzięcia, które w tym trudnym czasie były niezbędne do zaspokojenia codziennych potrzeb mieszkańców powiatu i zapewniały im dostęp do wszelkich usług przy zachowaniu koniecznych środków ostrożności i respektowaniu obostrzeń.  

 

- Nie wiem czy zrobiliśmy wszystko, bo zawsze można zrobić więcej, ale myślę, że zrobiliśmy tyle ile mogliśmy – wskazywał Starosta. – Jako gospodarz Ziemi Piotrkowskiej czułem na sobie wielką odpowiedzialność za realizację bieżących spraw samorządowych. Natychmiast po wprowadzeniu lockdownu, wraz ze współpracownikami i przychylną tym nagłym działaniom Radą Powiatu, wdrożyliśmy szereg nowych procedur przygotowujących mieszkańców, powiatowy urząd oraz prowadzone przez nas jednostki do zmienionej rzeczywistości, w której po raz pierwszy przyszło nam żyć. W centrum były zawsze sprawy mieszkańców dlatego dotychczasowe plany zostały, w tym specyficznym okresie, tak zmodyfikowane, aby zaspokoić - w możliwie jak najlepszy sposób - ich potrzeby.


Raport zgodnie z ustawą został zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Zawiera on szczegółowe informacje na temat m.in.: sytuacji finansowej Powiatu Piotrkowskiego, realizowanych projektów i inwestycji oraz pozyskanych na ten cel środków zewnętrznych. W 2020 roku do budżetu Powiatu wpłynęło dodatkowo prawie 19,6 mln złotych.

 

Największą kwotę pozyskano na zadania drogowe ponad 7,6 mln złotych. Zrealizowano łącznie 29 inwestycji infrastruktury drogowej, odnawiając ponad 27,5 km dróg i chodników za 13,5 mln złotych. Sztandarowym zadaniem jest trwająca przebudowa wiaduktu i drogi powiatowej Piotrków - Jeżów w miejscowości Siomki za prawie 6 mln złotych.

 

Opisano także podjęte przez samorząd powiatu działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się pandemii, funkcjonowaniu Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie i strat finansowych placówki wywołanych w dużej mierze przez pandemię.

 

W raporcie ujęto także zadanie jakim jest opieka nad podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Łochyńsku, wsparcie na rzecz rodzin i dzieci pozostających w pieczy zastępczej, tej rodzinnej, jak i instytucjonalnej.

 

Miniony rok był również niezwykle trudny dla sfery edukacyjnej - wprowadzania i doskonalenia zajęć dydaktycznych ograniczonych do nauki zdalnej.  

 

Mimo respektowanych przez administrację powiatową obostrzeń, jak wskazano w raporcie, w 2020 roku prowadzono blisko 100 tysięcy spraw urzędowych.   

 

Raport o stanie powiatu pobierzesz TUTAJ.


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Alan ~Alan (Gość)12.06.2021 05:14

Napiszcie o zbędnych etatach dla ziomków starosty!!!! To jest przechowalnia nieudaczników na koszt nas wszystkich!!!

20


Ep ~Ep (Gość)05.06.2021 13:25

Miasto to też powiat. A jest to wymarłe miasto.

50


Fas ~Fas (Gość)05.06.2021 16:44

Jest super jest super wiec o co chodzi

31


WincyntyWitos ~WincyntyWitos (Gość)05.06.2021 11:10

Pełesel łoszuści

50


Muniek ~Muniek (Gość)05.06.2021 10:14

Jest super, jest super, więc o co ci chodzi...

11


goscc ~goscc (Gość)05.06.2021 08:48

A, że na wydanie na wydanie zaświadczenia trzeba było czekać miesiąc to napisali. Nadal cały urząd na zdalnej?

32


powiatowy ~powiatowy (Gość)04.06.2021 11:00

Powiat Piotrkowski jest bankrutem tak tym wszystkim zarządza PSL- ZSL "Towarzysze Wzajemnej Adoracji" tyle w temacie

72


mieszkanka powiatu ~mieszkanka powiatu (Gość)05.06.2021 04:01

Gratuluję organizacji pracy urzędu w czasie pandemii, mam wrażenie, że samochód zarejestrowałam szybciej niż normalnie a i w kolejce nie stałam

21


Aac ~Aac (Gość)04.06.2021 15:37

Tak źle to jeszcze nie było . Puste ulice, większość sklepów zlikwidowanych. Brak pracy dla młodych ,... A władze chwalą się, ile zrobiły i jak jest dobrze. Może by tak zainteresować się, jak żyją mieszkańcy.

51


PRL ~PRL (Gość)04.06.2021 12:30

Panie starosto a dlaczego na terenie powiatu nie powstają żadne miejsca pracy?
Nie ma żadnej strefy ekonomicznej? Może popatrzy Pan na okoliczne powiaty i weźmie z nich przykład.
To co dzieje się z dworcem to dramat(należy do starostwa). Ludzie chodzą szukają kas biletowych, informacji, poczekalni...nawet tablicy z rozkładem autobusów nie ma.
Generalnie starostwo powiatowe działa w mojej ocenie bardzo źle!!!

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat